Connect with us

В Україні

Нові можливості нотаріусів

Нотаріуси можуть подавати від українців повідомлення про пошкоджене майно через портал «Дія»

Відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про нерухоме майно, пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380, згідно якого нотаріус або адміністратор центру надання адміністративних послуг у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:

1) встановлює особу та повноваження її представника (в разі подання інформаційного повідомлення представником);

Читайте також: Заяву про пошкоджене (знищене) майно можна подати через ЦНАП чи нотаріуса

2) заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням порталу «Дія»;

3) роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).

Таким чином, нотаріуси можуть заповнювати та подавати на порталі «Дія» повідомлення від громадян України (їх представників), які є власниками пошкодженого або знищеного внаслідок бойових дій нерухомого майна, а також терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, з моменту введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні»: квартир, інших житлових приміщень у будівлі, приватних житлових будинків, садових та дачних будинків.

Читайте також: Безспірне стягнення по кредитних договорах за виконавчими написами нотаріусів не проводиться

Як уточнюється , вносити дані потрібно тільки про ваше власне житло. Не повністю про зруйнований багатоквартирний будинок, а тільки вашу квартиру. При цьому вхід нотаріуса на портал «Дія» для подання повідомлення відбувається з використанням його особистого КЕП.

Слід звернути увагу, що подання такого повідомлення не звільняє від необхіності подачі заяви до поліції про кримінальне правопорушення. Подальше опрацювання поданих повідомлень буде здійснюватися згодом створеною комісією, яка оцінить збитки. Після початку роботи комісії дані можна буде уточнити, доповнити. Про наступні кроки буде сповіщено пізніше.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.