В Україні
ОАСК скасував новий правопис. Що далі?
Нещодавно Окружний адміністративний суд м. Києва «прославився» тим, що задовольнив позов колишнього радника президента В. Януковича (2011-2014 рр.) та члена Вищої ради юстиції (2009-2014 рр.) Андрія Портнова, зобов’язувавши МОН переглядати в підручниках з історії опис подій 2013-2014, зокрема Революції Гідності.
І от нове досягнення – ОАСК завершив розгляд адміністративної справи щодо оскарження постанови КМУ, якою було затверджено український правопис у новій редакції.
У повідомленні суду зазначається, що провадження у справі було відкрито у червні 2019 р. В ході розгляду справи судом було встановлено, що Кабінет Міністрів України при ухваленні вказаної постанови діяв поза межами своєї компетенції та із порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів.
З огляду на це суд визнав протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22 травня 2019 р. № 437.
Невідомого яких ще висот законності і об’єктивності сягне цей суд, якщо консультації з Вищою радою правосуддя щодо ліквідації ОАСК, доручені Президентом після розгляду відповідної петиції (вже тривають понад 2 місяці), і далі затягуватимуть.
Леонід Лазебний