В Україні
Обов’язкова сертифікація легкових авто буде добровільною
Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності підтримала низку ініціатив бізнесу.
«Перегляд санітарних паспортів на предмет їх оптимізації та скасування. Заміна обов’язкової сертифікації легкових авто, які ввозяться на митну територію України, на добровільну. Ці та інші дерегуляційні ініціативи, затребувані бізнесом та громадянами, рекомендовані до реалізації за результатами засідання Міжвідомчої робочої групи», – повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Всього на засіданні було розглянуто 12 ініціатив за шістьма напрямками: загальні регуляторні правила, агросфера, будівництво, медицина, транспорт, відновлення. Низку інструментів рекомендовано скасувати, решту – оптимізувати та осучаснити.
Так, у сфері загальних регуляторних правил рекомендовано змінити каральну систему перевірок на сервісну, зокрема запровадити добровільне страхування та аудит діяльності компаній. Окрім того, рекомендовано перевести документальні податкові перевірки в онлайн-формат, а ще – перевести на декларативний принцип Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
У сфері транспорту рекомендовано скасувати реєстрацію вживаних транспортних засобів, придбаних бізнесом, як товар для подальшого продажу. Сьогодні бізнес вимушений реєструвати такі авто, а при продажу знімати з реєстрації, що суттєво впливає на ціни на ринку. Також рекомендовано передбачити можливість подання електронної митної декларації засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг при здійсненні митного оформлення легкового авто, змінити підхід до визначення вартості авто при розмитненні, створивши відповідну базу даних, яка б враховувала вік автомобілів.
Читайте також: Скасування пільг для ФОП: які зміни чекають на підприємців з липня?
У сфері медицини рекомендовано скасувати необхідність отримання суб’єктами господарювання санітарних паспортів у кількох сферах господарської діяльності.
У сфері будівництва рекомендовано скасувати вимоги щодо розробки оцінки впливів на навколишнє середовище. Якщо при будівництві, реконструкції чи капремонті будівель, споруд та їх комплексів не вимагається проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД), або ж за наявності звіту ОВД.
Низку інструментів запропоновано скасувати чи оптимізувати у сфері сільського господарства, зокрема рекомендовано дерегулювати сферу виноградарства, скасувавши:
– погодження на списання виноградників усіх форм власності, які закладалися за рахунок державних коштів;
– висновок про якість нової виноробної продукції;
– затвердження вин контрольованих найменувань за походженням;
– погодження використання зарубіжної технологічної документації.
Та сферу рибного господарства, скасувавши:
– погодження режимів рибогосподарської експлуатації водних об’єктів та контроль за діяльністю спеціальних товарних рибних господарств;
– погодження заяви про затвердження Режиму рибогосподарської експлуатації водного об’єкта.
Також рекомендовано до скасування чи оптимізації низку інструментів, що регулюють ринок технічних конопель.
У сфері відновлення рекомендовано цифровізувати більше 10 інструментів у сфері охорони культурної спадщини (порядків отримання погоджень, дозволів, висновків і т.д.). Окрім того, рекомендовано цифровізувати та осучаснити процедури відкриття, зокрема приватних дитячих садків, центрів творчості тощо.