Connect with us

В Україні

Оформити заход судна можна цілодобово через електронну пошту

Дата публікації:

Міністерство інфраструктури спростило процедуру та скоротило час на оформлення суднозаходу.

Тепер його можна оформити в цілодобовому режимі через електронну пошту Державної служби морського та річкового транспорту: port_clearance@marad.gov.ua

Раніше процедура оформлення суднозаходу здійснювалась через Моррічсервіс та займала значну кількість часу на подання документів (від 14 до 18 годин), оскільки потребувала постійної присутності суднового агента на кожному етапі подання документів. Крім цього, обов’язковою була наявність роздрукованих копій цих документів, що було не ефективно та лише додавало зайвих бюрократичних обтяжень.

Оформлення суднозаходу через електронну пошту, запроваджене Мінінфраструктури та Морською адміністрацією не лише позбавляє суднового агента необхідності особисто надавати попередні дані до капітанії, а й значно скорочує час на оформлення виходу судна, оскільки документи надаються заздалегідь в електронному вигляді. Таким чином, оформлення суднозаходу займає в середньому 8-9 годин.

Крім цього, Мінінфраструктури планує запустити окрему електронну систему оформлення суднозаходу, що передбачатиме:

  • скасування необхідності особистого надання документів судновим агентом до прикордонної служби та диспетчерської порту;
  • зведення до мінімуму часу на оформлення суднозаходу (оформлення протягом 4-х годин);
  • створення єдиного реєстру суднозаходів у порти України;
  • поліпшення системи контролю за суднозаходами;
  • суттєве зменшення корупційних ризиків через максимальне переведення процедури в електронний формат.

В Україні

Для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів створять робочі групи

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій.

В кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Читати далі

В Україні

Інструкція Мінцифри із запису в чергу на вакцинацію проти COVID-19

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило інструкції щодо запису до листа очікування вакцинації від COVID-19, а саме:

інструкція для порталу Дія;

інструкція для застосунку Дія;

– 0 800 60 20 19 – для запису через національний контакт-центр МОЗ.

Зазначається, що станом на сьогодні понад 45 тисяч українців вже записалися до листа очікування вакцинації від COVID-19: у застосунку Дія – 39 153 осіб, а на порталі Дія – 5 344.

Читати далі

В Україні

Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна під час карантину

Опубліковано

on

Наказом Міністерства фінансів України затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» від 15 липня 2020 р. № 611.

Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитися за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram