Connect with us

В Україні

Оплата судового штрафу через власний смартфон. На веб-порталі «ДІЯ» з’явилася нова функція

Опубліковано

Павло Тюфтій,
заступник начальника Територіального управління
Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області

За дорученням Вищої ради правосуддя, Державна судова адміністрація України спільно з Міністерством цифрової трансформації відповідно до Порядку електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром судових рішень та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг «Портал Дія», затвердженого спільним наказом від 19.04.2021 р. № 56 / 126, впроваджується для мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг («Дія») черговий сервіс – сплата штрафів за адміністративні правопорушення.

Відтепер до мобільному застосунку «Дія» автоматично будуть надходити судові рішення, винесені у справах про адміністративні правопорушення. Цей сервіс дозволяє оперативно сплачувати штраф в режимі онлайн на підставі винесених судами постанов у справах про адміністративні правопорушення й немає жодних сумнівів, що таке зручне нововведення зекономить ваш час, оскільки відповідно до статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено подвійне стягнення штрафу у випадку порушення строків відведених на його сплату. Згідно зі статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п’ятнадцять днів із дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Читайте також: Освітній додаток «Мрія» запрацює в 2024/25 навчальному році

Тож тепер, використовуючи нову послугу у веб-порталі електронних послуг «Дія», можна сплатити штраф за декілька секунд у зручний для вас спосіб, використовуючи при цьому власний смартфон. При тому, звертаємо увагу, що для того, аби мати можливість сплатити судовий штраф таким чином, потрібно: авторизуватися в застосунку «Дія», вибрати «Послуги» > «Штрафи» > «Судові штрафи», обрати потрібний штраф та здійснити сплату за допомогою Google Pay або Apple Pay. Загалом же згаданий сервіс є додатковим способом сплати штрафу. Він дозволяє економити час і ресурси учасників судових справ та виключає необхідність їх особистого візиту до суду й банківських установ із метою отримання цього рішення та сплати штрафу. Додамо, що сервіс розроблено Державним підприємствами «Інформаційні судові системи», «Центр судових сервісів» «ДІЯ».

Читайте також: Митниця – без паперових процедур

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.