Орендарі держдач оскаржують виселення в судах - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Орендарі держдач оскаржують виселення в судах

Дата публікації:

Як ми дізналися, на початок минулого тижня було подано вісім позовів, на ще двох керівництво Будинку відпочинку заявило в поліцію.

Колишні та нинішні мешканці державних дач у Конча-Заспі судяться через виселення. Як пише hromadske, директор Будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами Олександр Гурин повідомив, що довелося заявляти в поліцію через «завдані збитки у великому розмірі» на Василя Бурбу — колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони 2016—2020 років та на Олександра Литвинова, суддю Конституційного Суду. За словами Гурина, син Литвинова проживав у двомісному номері одного з чотирьох пансіонатів, і після себе залишив знищений номер із «розбитими стінами». «Коли виїжджав Бурба, було демонтовано обладнання, яке належить державі. Були розкомплектовані окремі об’єкти опалення, відеоспостереження, які мали бути відповідно до інвентаризаційних карток. Тому ми звернулися до поліції», — каже директор Будинку відпочинку.

Читайте також: Для продовження договору оренди землі обов’язковим є своєчасне звернення орендаря із додаванням проекту додаткової угоди

Натомість Бурба подав позов до суду, протестуючи проти розірвання з ним договору про користування маєтком. Загалом, як розповів Гурин, десять позивачів подали вісім аналогічних позовів. З ними розірвали договори ще до заяви Президента Володимира Зеленського про аудит земель і будинків у Кончі-Заспі та Пущі-Водиці. Підставою стали порушення умов договорів про користування будинкам. Загалом це несплата за оренду та комунальні послуги від двох місяців. «Також ми розривали договори, якщо людина самовільно захоплювала поруч земельні ділянки», — уточнив директор. Він також заявив, що не визнає боргів перед мешканцями, які вклали мільйони в будівництво та ремонти будинків, з яких їх виселяють.

«У всіх договорах прописано, що інвестиція не повертається. Кошти вкладалися фізичними особами на їх ризик. Тому ми не визнаємо й не будемо визнавати жодних боргів перед ними. Це все державне майно», — додав Гурин. За умовами договору, вкладені інвестиції вираховуються з орендної плати. Так, екс-генпрокурор Святослав Піскун (у його маєтку побувало Hromadske), вичерпав коштом орендної плати інвестовані ним кошти в будівництво. З грудня 2020-го Будинок відпочинку удвічі підняв вартість за користування майном (до 270 тисяч грн за місяць) й Піскун не зміг її оплачувати, тому з ним розірвали договір через борги.

Читайте також: Перехід права власності на земельну ділянку дає право новому власнику звернутися до суду з вимогою про розірвання договору її оренди незалежно від волевиявлення орендаря

Додамо, що крім Бурби та Литвинова, з Будинком відпочинку судяться: «відсторонений» Зеленським голова Конституційного Суду Олександр Тупицький — з ним розірвали договір через борги восени 2020-го; суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко — він не виплачував щомісяця 13 тисяч грн за оренду двокімнатного номера в пансіонаті; колишній заступник керівника Державного управління справами Валентин Савицький; підприємиця Ольга Заліско — хоче відсудити три мільйони грн, які вона вклала в ремонт та пластичний хірург Максим Іванчук.

Також один позов на трьох подали народний депутат восьми скликань Юхим Звягільський, тричі віце-прем’єр Володимир Семиноженко й екс-голова Верховної Ради Володимир Рибак. Семиноженко також є у списку першої двадцятки на виселення з державних дач, яку оприлюднив голова РНБО 4 червня. Проте поки він відмовляється виїжджати. Гурин каже, що з цієї двадцятки не хочуть залишати маєтки також Віктор Тополов та Сергій Юрченко. Однак, за словами директора, з більшістю досягнуто порозуміння. «Комусь треба декілька місяців, щоб знайти альтернативу, вивезти особисті речі. Так, Івану Васюнику треба певний час для прийняття рішення. Ми очікуємо найближчим часом підписання документів з Раїсою Багатирьовою. Ми переговорили з її представником і знайшли порозуміння», — додає Гурин.

Нагадаємо, що 14 травня Президент Володимир Зеленський доручив провести повний аудит земель і будинків у Кончі-Заспі та Пущі-Водиці й 24 травня в елітних селищах під Києвом розпочався аудит держдач, а ЗМІ оприлюднили список «кандидатів на виселення».

Як вказувалося, «для виселення ексчиновників, які орендують там держдачі ще з часів КучмиЯнуковича, будуть використовувати формальні приводи: борги за оренду та комунальні послуги, незаконну перебудову будівель і самозахоплення територій». Цю схему вже випробували на декількох віп-жителях. Зокрема, в квітні будинок у Кончі-Заспі звільнив відсторонений від посади голови Конституційного Суду Олександр Тупицький, хоча договір із ним розірвали ще восени 2020 року. Він 5 місяців не платив за користування держдачею і 6 місяців — за комуналку.

Також секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов у червні повідомив, що перші 20 колишніх топ-чиновників, які орендували житло в Кончі-Заспі та Пущі-Водиці, виїжджають із резиденцій. Разом із тим, варто зазначити, що проведення аудиту державних дач і переселення з них колишніх чиновників може обійтися бюджету в десятки мільйонів гривень. Це спричинено тим, що особи, які потрапили до списку на виселення, претендують на грошові компенсації.

Підготував
Максим БОНДАР,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Права, пільги і гарантії ветеранів зібрали в Базі знань

Опубліковано

on

Міністерство у справах ветеранів розпочало тестування Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) та Електронного кабінету ветерана, повноцінний запуск яких планується здійснити до кінця 2021 р.

Читайте також: Спорт ветеранів війни буде окремим напрямом спорту

«Зараз ми закінчуємо роботу над Єдиним державним реєстром ветеранів війни. Також триває робота над електронним кабінетом, завдяки якому кожен ветеран зможе дізнатися про перелік пільг і послуг, які йому гарантовані. Міністерство зі свого боку зможе побачити ступінь реалізації пільгових програм чи програм підтримки державою ветеранів», – повідомив заступник Міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Левчук.

Разом із цим для ветеранів вже створено Базу знань, де зібрана інформація про передбачені їм законодавством права, пільги та гарантії.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, Український ветеранський фонд запрацює у 2022 р.

Читати далі

В Україні

День працівників фінансової сфери відзначатимуть 24 липня

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів схвалив проект Указу Президента про встановлення в Україні професійного свята – Дня працівників фінансової сфери, яке щорічно відзначатимуть 24 липня.

Нагадаємо, 28 липня – День Української Державності

Читати далі

В Україні

Понад 30 млрд грн витрачено на боротьбу з COVID-19 у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів інформує, що за 8 місяців 2021 р. здійснено видатків на боротьбу з COVID-19 у розмірі понад 30 млрд гривень, зокрема на:

– оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги, наданих пацієнтам з COVID-19, та послуг з вакцинації населення від COVID-19 – 11,8 млрд грн; на закупівлю вакцин від COVID-19 – 9,8 млрд грн. У цілому на лікування хворих на COVID-19 та послуг з вакцинації у рамках програми медичних гарантій у 2021 р. спрямовано 17,5 млрд грн, а на закупівлю 38 млн доз вакцин – 10,5 млрд грн коштів державного бюджету;

– придбання товарів та послуг для запобігання поширенню COVID-19 (крім вакцин) – 2,5 млрд грн, у тому числі 1,7 млрд грн коштів місцевих бюджетів;

– виплати закладам Національної академії медичних наук України за послуги з госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – 14 млн грн з передбачених 55 млн грн;

– забезпечення лікарень киснем – 0,5 млрд грн зі спрямованих 0,75 млрд грн;

Читайте також: Нові карантинні обмеження з 20 вересня

– заходи на соціальну підтримку населення в умовах карантину – 2,9 млрд грн; на виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності («лікарняних») – 0,8 млрд гривень. Усього на ці цілі Міністерству соціальної політики було спрямовано 3,8 млрд грн (2,0 – спеціальний фонд, 1,8 млрд грн загальний фонд);

– виплату допомоги по безробіттю – 1,1 млрд грн, або 100% спрямованих Мінекономіки коштів для здійснення таких виплат;

– здійснення заходів з боротьби з COVID-19 у закладах освіти – 18,3 млн грн з передбачених 1 млрд грн;

– доплати до заробітної плати військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби, органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я – 0,8 млрд гривень (98% спрямованих коштів).

У цілому на боротьбу з COVID-19 у 2021 р. передбачено понад 36 млрд грн.

Нагадаємо, COVID-сертифікати на порталі «Дія» з’являться наприкінці вересня

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link