Connect with us

В Україні

Особливості проходження МСЕК

Міністерство охорони здоров’я України роз’яснило деякі особливості проходження МСЕК – чому органи соцзахисту вимагають проходити перекомісію, адже в постанові Уряду № 390 вказано, що термін дії інвалідності продовжено на період воєнного стану.

Так, на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів від 30 березня 2022 р. № 390 повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану в Україні, має бути проведений протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану за умови неможливості направлення.

Читайте також: Затверджено повноваження органів місцевого самоврядування щодо цивільного захисту

Якщо особі з інвалідністю проводилася медико-соціальна експертиза, та прийнято рішення про зміну або не встановлення інвалідності чи відсотка втрати працездатності, то МСЕК і ЛКК мають інформувати органи соціального захисту населення на місцях, а саме: Пенсійний фонд України та Фонд соціального страхування України про прийняття такого рішення.

Якщо в зазначених вище органах немає інформації про прийняття рішення МСЕК/ЛКК щодо зміни чи відмови у продовженні інвалідності, відсотка втрати працездатності повнолітнім особам і дітям, слід вважати, що відповідна інвалідність зазначеним особам продовжена до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.