Особливий ювілей правничого видання - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Особливий ювілей правничого видання

Дата публікації:

Загальнодержавному науково-практичному фаховому журналу «Бюлетень Мін’юсту України» виповнилося 20 років (до квітня 2019-го він видавався під назвою «Бюлетень Міністерства юстиції України»). Видає журнал державне підприємство «Центр оцінки та інформації» Міністерства юстиції України. З нагоди ювілею видання представляє заступник директора з видавництва Оксана КОТЛЯР.

20-річний ювілей журналу для нашого колективу справжнє свято. Адже витримати такий довгий видавничий марафон — це особлива радість від творчих досягнень. Щоб досягти певних успіхів, аби часопис став одним з основних правничих видань довелося немало попрацювати. Бюлетень був започаткований відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 28 грудня 1998 року №72/5 і перший номер журналу побачив світ у липні 1999 року. Співзасновниками журналу, крім Міністерства юстиції, згодом стали Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України та Інститут законодавства Верховної Ради України. У 2019 році функції засновника були передані від Міністерства юстиції України державному підприємству «Центр оцінки та інформації».

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Призначалося видання як для працівників Міністерства юстиції, так і для державних та громадських діячів, вчених-правознавців, представників засобів масової інформації та ділових кіл. Друкувався часопис спочатку щоквартально, а з початку 2003 року згідно з наказом Міністерства юстиції України став щомісячним виданням, одержавши науковий статус. Тоді було затверджено й редакційну колегію та склад наукової ради. У червні 2003 року Постановою президії Вищої атестаційної комісії України журнал було включено до Переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися також результати досліджень на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

Відтоді часопис охопив своєю актуальною тематикою велику частину досить широкої правової сфери. Основний вектор, звичайно, присвячений діяльності Міністерства юстиції України. Журнал практично став літописом становлення та реформування Мін’юсту за часів незалежності та неоціненним архівом цього скарбу. За ці роки Міністерство накопичило великий досвід щодо утвердження верховенства права. Зокрема, протягом останнього часу Міністерство юстиції України підняло планку своєї правничої діяльності на новий вищий рівень. Багато нових ініціатив Міністерства юстиції успішно реалізовані та спрямовані на удосконалення інститутів демократичної, правової держави. Зокрема, варті великої уваги та популяризації, скажімо, такі проекти як правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО !», проекти щодо реалізації норм з охорони та захисту прав дитини «ЧужихДітейНеБуває», «СтопБулінг». Користуються широкою популярністю також такі напрями, як надання безоплатної правової допомоги, впровадження служби пробації, новий проект «Сімейні радники» тощо. Ряд проектів знаходяться на стадії обговорення. Багатовекторна плідна діяльність Міністерства і, зокрема, питання щодо надання громадянам правової допомоги, підвищення юридичної грамотності населення, рівня обізнаності українців про свої права та механізми їх захисту й надалі будуть висвітлюватися на сторінках журналу «Бюлетень Мін’юсту України».

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За ці 20 років редакція часопису накопичила чималий творчий досвід. Хоча удосконаленню немає меж. Виступи та інтерв’ю провідних юристів і відомих науковців, репортажі й фоторепортажі із важливих заходів, публіцистичні та наукові статті, які висвітлюють та аналізують проблеми юриспруденції, на думку читачів, засвідчують цікавий творчий пошук наших працівників у цьому напрямку. «Зміцнилась» і редакційна рада видання. До неї входять керівники Мін’юсту на чолі з Міністром юстиції України, провідні юристи, експерти, видатні вчені, очільники деяких юридичних вищих закладів освіти.

Як видавці, намагаємось також відповідно витримувати науково-практичну спрямованість журналу, оптимально збалансовувати інтереси як практиків, так і науковців. Фундамент журналу — поєднання теоретичних основ права із практикою застосування українського законодавства. Тому приємно, що молоді та й знані науковці обирають наше видання для друку в ньому власних цікавих наукових досліджень та новаторських пропозицій, розміщують рецензії та обговорюють найгостріші юридичні проблеми. Про це, як кажуть, красномовно свідчать цифри: протягом 20 років часопис опублікував майже 3 500 наукових статей. Більше половини їх авторів — кандидати та доктори юридичних наук. Разом з тим «Бюлетень Мін’юсту України» представлено на платформі «Наукова періодика України» в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, а найближчим часом буде внесено й до реєстру метаданих CrossRef, завдяки чому суттєво спроститься пошук та використання наукових матеріалів, які публікуються на сторінках видання.

До речі, чільне місце у досконалій реалізації наукової тематики треба віддати нашим співзасновникам — Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України та Інституту законодавства Верховної Ради України. Добір тематики, автури лежить на плечах відомого правника — завідувача відділу теорії держави і права Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України, заслуженого юриста України, головного редактора журналу «Бюлетень Мін’юсту України» Наталії Миколаївни Оніщенко. Її високий авторитет та фаховий рівень, звичайно, позначаються й на підвищенні рейтингу видання. За період роботи Наталії Миколаївни на посаді головного редактора журнал «Бюлетень Мін’юсту України» став справжнім вісником з висвітлення правоосвітньої діяльності органів юстиції в Україні. Від всього нашого колективу висловлюємо Наталії Миколаївні щиру вдячність і повагу!

Треба відзначити й тих, хто професійно і сумлінно працює над кожним номером журналу. Це — редактор видавничого відділу, а з липня 2015 року й відповідальний секретар редакційної колегії журналу, член Спілки письменників України Тетяна Крижанівська, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою, незмінний фотокореспондент видання, заслужений журналіст України Альберт Погоня. До речі, за сумлінне виконання трудових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди 20-річного ювілею журналу наше підприємство відзначило їх Почесними грамотами. Актуальні теми видання, цікаві інтерв’ю з відомими правниками країни та громадськими діячами — це заслуга нашого журналіста Оксани Власенко. Над сучасним дизайном журналу, цікавою подачею та версткою матеріалу працює Марина Гуза.

Тож, до свого 20-річчя журнал «Бюлетень Мін’юсту України», як загальнодержавне науково-практичне видання, «змужнів», набрався досвіду і є прикладом високих стандартів у своїй галузі. Ми і надалі прагнемо вдосконалюватися. Про нові тематичні напрямки свідчать хоча б такі рубрики, як «Сучасна юстиція України», «У фокусі юстиції», «Незалежна юридична консультація». Також продовжуємо знайомити читачів із сучасними дослідженнями у галузі конституційного, сімейного, екологічного, адміністративного, фінансового, кримінального, міжнародного права. Крім поширення правових знань серед населення також намагаємося тримати курс на підвищення професійного рівня фахівців у галузі права, забезпечувати діалог між органами юстиції і громадськістю. Наші сторінки завжди відкриті для цікавих інтерв’ю з відомими юристами України, державними діячами в галузі юриспруденції, теоретиками й практиками юридичної сфери. Ми завжди готові до співпраці і конструктивних пропозицій.

Отримати інформацію щодо передплати журналу «Бюлетень Мін’юсту України» та публікацій наукових статей у виданні можна на сайті http://dpcoi.com.ua/.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Розмитнити онлайн можна буде легкові автомобілі, мотоцикли, скутери

Опубліковано

on

От

Мінцифри запускає експериментальний проект розмитнення транспортних засобів за кілька кліків через «Дію».

Читайте також: Розмитнити авто можна буде в «Дії»

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Відповідно можна буде:

– здійснити митне оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– подати документи в електронній формі в «Дії»;

– сплатити митні платежі в «Дії» протягом 10 днів;

– завершити митне оформлення автоматично.

Читайте також: Водійське посвідчення доставлятимуть поштою або кур’єром

Для впровадження проекту була вибрана одна з найпоширеніших категорій транспортних засобів, які найчастіше ввозяться на митну територію України, – 8703 – легкові автомобілі, мотоцикли, скутери тощо.

В рамках експериментального проекту буде внесено відповідні зміни до Митного та Податкового кодексів України, що дасть змогу розмитнювати через «Дію» й інші види транспорту.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів дав старт реалізації відповідному експериментального проекту

Читати далі

В Україні

Новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів затвердив новий Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, який набере чинності з 1 січня 2022 р.

«Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти за найкращими світовими стандартами  у школах почнуть впроваджуватися рівні підтримки відповідно до індивідуальних потреб та можливостей учнів з особливими освітніми потребами. Такий диференційований підхід змінює філософію надання освітніх послуг дітям з ООП на індивідуальну модель підтримки, командне визначення освітньої траєкторії, тісну взаємодію з сервісами інклюзивно-ресурсних центрів, а згодом і фінансування за принципом «за реальною потребою». Це позитивно вплине на підвищення якості інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти та допоможе школам покращити процес організації та якість такого навчання», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: МОН підключило Систему автоматизації інклюзивно-ресурсних центрів

За його словами, умови для здобуття освіти на рівні з іншими здобувачами освіти створюють органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти шляхом:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного, методичного забезпечення закладів освіти;
 • підвезення учнів до закладів освіти і у зворотному напрямку;
 • забезпечення доступності території закладів освіти, будівель, споруд та приміщень для учнів, а також універсального дизайну закладів освіти;
 • забезпечення необхідними допоміжними засобами для навчання, що дають змогу опанувати освітню програму;
 • облаштування та обладнання ресурсної кімнати та медіатеки;
 • залучення фахівців (з-поміж працівників закладу освіти та/або додатково залучених фахівців) для надання корекційно-розвиткових та психолого-педагогічних послуг (допомоги) відповідно до потреб учнів;
 • забезпечення доступу учнів до інтернету, а також за потреби до термінального та спеціального допоміжного обладнання.

Читайте також: Залишки субвенції 2019 р. на кабінети інклюзивно-ресурсних центрів можна використати у 2021 р.

Порядком передбачено, що за наявності в закладі освіти кількох класів із здобувачами освіти одного року навчання учні розподіляються пропорційно між такими класами з урахуванням обсягу тимчасової або постійної підтримки учнів з ООП (усі рівні підтримки):

 • не більше одного учня, який потребує четвертого чи п’ятого рівня підтримки;
 • не більше двох учнів, які потребують третього рівня підтримки;
 • не більше трьох учнів, які потребують другого рівня підтримки.

Якщо в учнів виникають незначні, поодинокі труднощі, які можна подолати зусиллями закладу освіти, їм може надаватися підтримка першого рівня, а якщо зусиль закладу освіти буде недостатньо, батькам буде рекомендовано звернутися до інклюзивно-ресурсного центру для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи з метою визначення її особливих освітніх потреб.

Центр визначатиме, підтримки якого рівня під час освітнього процесу може бути надано такому учню. Зокрема другий рівень надається учням, які мають труднощі ІІ ступеня прояву (труднощі легкого ступеня прояву), третій – надається учням, які мають труднощі ІІІ ступеня прояву (труднощі помірного ступеня прояву). Відповідно, четвертий – особам з ООП, які мають труднощі тяжкого ступеня прояву, а учням із найважчими ступенями прояву надається п’ятий рівень.

Учні, які потребують першого рівня підтримки, розподіляються між класами без урахування кількості таких осіб.

До з’єднаного класу (класу-комплекту) учні зараховуються без урахування кількості таких осіб.

За наявності в населеному пункті одного закладу освіти учні розподіляються між класами такого закладу освіти без урахування кількості таких осіб.

Нагадаємо, надбавки не менше 25% встановлені педагогам інклюзивно-ресурсних центрів.

Читати далі

В Україні

Нові карантинні обмеження для закладів освіти з 20 вересня

Опубліковано

on

От

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677, що набирають чинності з 20 вересня 2021 р.

Читайте також: Нові карантинні обмеження з 20 вересня

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Міністерство освіти і науки інформує, що згідно зі змінами у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Сертифікат може підтверджувати:

 • вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
 • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
 • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
 • одужання особи від зазначеної хвороби.

Читайте також: Вакциновані в Україні іноземці можуть отримати міжнародний COVID-сертифікат

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати:

 • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
 • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
 • одужання особи від зазначеної хвороби.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів.

COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

Нагадаємо, Україна переходить до жовтої епідемічної зони.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link