Connect with us

В Україні

Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність

Опубліковано

Як відомо, повна або часткова втрата здоров’я дає людині право на отримання статусу непрацездатного (обмежено працездатного) й оформлення пенсії по інвалідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність, а її розмір залежить від отриманої групи інвалідності.

Про це нагадують у Пенсійному фонді України. В осіб, яким призначено I групу інвалідності, розмір пенсії становить 100% розміру пенсії за віком. При цьому для її призначення необхідно мати страховий стаж від 1 до 10 років, залежно від віку, в якому людину визнано інвалідом. Розмір пенсій в осіб з II групою інвалідності становить 90% пенсії за віком. Необхідний страховий стаж при цьому – 1–14 років.

Читайте також: Недержавні пенсійні фонди можуть використовувати закордонні хмарні сервіси

Особи з III групою інвалідності отримують 50% пенсії за віком при наявності 1-14 років страхового стажу. Подати документи для призначення пенсії по інвалідності можна як офлайн – звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, так і онлайн – на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Які документи потрібні для оформлення пенсії по інвалідності?

1) письмова заява про призначення пенсії;

2) паспорт або свідоцтво про народження (для дітей); якщо у вас ID-паспорт, потрібна ще довідка про реєстрацію місця проживання, яку видають разом із паспортом.

3) РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків);

4) трудова книжка або інші документи, які підтверджують стаж + відомість про заробітну плату;

5) документи, що засвідчують особливий статус особи (наприклад: довідка з МСЕК, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни);

6) фотографія (необхідна для оформлення пенсійного посвідчення).

Якщо йдеться про військовослужбовців строкової служби, до заяви для оформлення пенсії по інвалідності потрібно ще додати свідоцтво про хворобу, видане та завірене військовим комісаріатом за місцем зняття військовослужбовця з військового обліку, або довідку військово-лікарської комісії (копія).

Якщо інвалідність настала після звільнення з військової служби, то до заяви для призначення пенсії потрібно додати довідку військового комісаріату про проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати і підстави звільнення з військової служби + висновок МСЕК про те, що інвалідність пов’язана з проходженням військової служби.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.