Connect with us

В Україні

Підтримка населення щодо членства України в НАТО зростає, а найбільше турбує українців стан економіки – нове опитування МРІ

Нове всеукраїнське опитування громадської думки, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ) в Україні, показує, що більшість населення підтримує вступ України до НАТО та Європейського Союзу.  Опитування також свідчить про занепокоєння громадян щодо особистих економічних проблем та вакцинції від COVID-19.

«Навіть перед обличчям російської військової агресії українці продовжують підтримувати членство в НАТО та ЄС, – сказав Стівен Нікс, регіональний директор МРІ у Євразійському регіоні. – Приєднання України до спільноти розвинених демократій допоможе зміцнити економічні можливості країни та посилити захист від зовнішніх загроз».

Щодо вступу України до міжнародного економічного союзу, 58%  українців обрали б ЄС і  лише 21% – Митний  союз з Росією, Білоруссю та Казахстаном. А ось підтримка щодо вступу України до НАТО становить 54%.

Щодо особистих викликів, то українців найбільше турбують економічні питання, які впливають на їхній добробут. А саме – інфляція та зростання тарифів, як зазначили 49% та 45% українців відповідно.

«Зростання цін на товари разом зі збільшенням рахунків за опалення відчувається у домогосподарствах по всій Україні, – сказав пан Нікс. – Економіка не зможе піти вгору, поки не сповільниться інфляція і не впадуть ціни на енергоносії».

Опитування також показало, що значна частина українців стурбована наслідками вакцинації від COVID-19. 38% українців не бажають проходити вакцинацію. Серед них 31% боїться побічних ефектів, а 24% не вірить у ефективність вакцини.

«Небажання вакцинуватися залишається проблемою в Україні, – сказав пан Нікс. – Необхідно більше працювати з населенням, щоб переконати його у безпечності та ефективності вакцинації».

Повне опитування можна переглянути тут.

Методологія 

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Опитування проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту по всій Україні, крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей, у період з 6 по 15 листопада 2021 року, шляхом особистих інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Загальний обсяг вибірки становить 2400 жителів України  віком 18 років і старше. Результати були зважені за регіонами, віком і гендерним розподілом на основі даних Державного комітету статистики України станом на 1 січня 2019 року. Межа похибки при 95% рівні довіри не перевищує 2%. Коефіцієнт досяжності становить 53%.Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.