Connect with us

В Україні

Побільше оптимізму в новому році

Дата публікації:

Хто б там що не говорив, а хочеться вірити астрологам, які заявляють, що 2021 рік стане, нарешті, роком нашого зростання. Зростання економіки, підвищення соціальних стандартів, заробітної плати, розвитку вітчизняної інфраструктури. А головне, що ми нарешті з часом зможемо сказати про задоволеність життям в Україні. Бо, чесно кажучи, далі падати вже немає куди.

Що означає економічне зростання для малого та середнього бізнесу? По-перше, це збільшення кількості нових партнерів, їх дисконтних програм, створення нових бізнес-моделей розвитку ділової активності. Актуальною є тема розширення можливостей для підприємців-атошників, яким, як повітря, необхідне поле для їхньої активності (реабілітації).

По-друге, сьогодні значно збільшилася кількість сайтів, їх інформаційного наповнення. До речі, українська версія Вікіпедії в кінці 2020 року сягнула одного мільйона статей, що є показовим — ознакою ділової активності й використання якісного контенту. Життєздатність соціальних мереж та продаж через інтернет стали причиною значного збільшення мобільних додатків. І якщо бачите, що пасажири метро, або маршруток не відривають очей від смартфонів, то так і знайте, що вони вивчають у додатках інформацію про акції та знижки, особливо жіноча частина. Що поробиш, жінки в цьому сенсі більш практичні та винахідливі. Вони, як ніхто інший, розуміють тенденції нового року. У 2021-му стане на порядок денний питання особистої заробітної плати, яке турбує більшість українців. Її підвищення є чітким сигналом того, що кар’єра не стоїть на місці. Однак просування вгору кар’єрними сходами — завдання не з легких. Воно вимагатиме в подальшому набагато більших зусиль, ніж просто якісне виконання роботи, як це було, наприклад, у році, що минає. І що характерно, відповідний діловий настрій та гарна підприємницька звичка швидше приведе до стартапу, ніж до майдану. До речі, варто звернути увагу на те, що чимало учасників останнього майдану перебувають нині в стресі. А перебування в стресовому стані спричиняє різного роду емоційні зриви й чисельні проблеми зі здоров’ям. Навчитися менше піддаватися стресу цілком реально, хоча це й вимагає від людини значного терпіння, послідовності та самоконтролю. Та, будемо відверті, що спокійна ділова людина не є «матеріалом» для політичної збудженості, а для бізнесу вона швидше піддійте, ніж галасливі звинувачення на кшталт «все погано». Саме спокій та впевненість допоможуть нам впоратися з емоційними сплесками, які заважають досягати поставлених цілей.

У цьому плані в новому році цілком можна рівнятися на його символ — спокійного і стресостійкого білого бика. Адже стресостійкість впливає на самосприйняття й самооцінку, розуміння своїх інтересів. Впевненість у собі врешті-решт допоможе досягнути успіху набагато швидше, а ніж розгубленість та сподівання «на авось».

Безперечно, що будувати плани на цілий рік важко. Тим більше, що продовжується коронокриза, закладаються нові соціальні витрати, зростатимуть вартість проїзду й комуналка, але все це ми переживали й переживем. Була би впевненість і віра, що все в нас буде добре. Щодо бізнесу — то командний принцип ніхто не відміняв. Час «вовків – одиночок» пройшов. Психологи стверджують, що доброзичливе спілкування з колегами допоможе краще налагодити виробничий процес, як і виявити власні можливості. Недаремно в списку «10 головних професійних навичок для роботи в 2020 році» Всесвітній економічний форум поставив навички управління людьми за рахунок спілкування та виявлення емоційного інтелекту. В новому році продуктивне комунікування має бути в центрі уваги політичних менеджерів та бізнесу. Ті ж комунікація, професійність, культура допоможуть нам не лише в роботі, а й у повсякденному житті в новому 2021 році.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Дітям не продаватимуть лікарські засоби

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям» № 5122.

Доповненням до ст. 21 Закону «Про лікарські засоби» пропонується встановити, що реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється.

В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.

Читати далі

В Україні

Ліцензії у сфері зовнішньоекономічної діяльності переведуть в е-форму

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо лібералізації законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та удосконалення інституту нетарифного регулювання.

«До сьогодні у сфері ліцензування, на жаль, продовжували діяти деякі застарілі процедури. Ініціатива Уряду спрямована на максимальне спрощення процесу ліцензування, економію часу та покращення умов ведення бізнесу. Зокрема, йдеться про зменшення кількості документів, отримання ліцензії в електронній формі, відміну звітів», – зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.

Проектом передбачається:

– скоротити кількість документів, які подаються на отримання ліцензій на імпорт/експорт товарів та спеціальних ліцензій. Також передбачено можливість подання та отримання ліцензій в електронній формі;

– актуалізувати окремі терміни та процедурні норми ліцензування;

– скасувати застарілі звіти та фінансові санкції за ненадання таких звітів.

Читати далі

В Україні

На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти

Опубліковано

on

На сайті Федерації професійних спілок України оприлюднено проект постанови КМУ «Про підвищення посадових окладів медичних працівників закладів освіти», яким передбачається підвищити на 50% посадові оклади медичним працівникам закладів освіти державної та комунальної форми власності, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, визначених за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298.

«Низький рівень оплати праці медпрацівників у закладах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, заклади освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій здобувачам освіти щодо медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів особливо у такий складний період, як розповсюдження коронавірусної інфекції», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram