Податок на нерухомість: скільки платитимемо за «зайві» метри? | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Податок на нерухомість: скільки платитимемо за «зайві» метри?

Дата публікації:

З 1 липня в Україні власники житла будуть сплачувати новий податок на нерухомість. Ці виплати ще називають «податком на розкіш», оскільки платити доведеться за житло з площею, більше встановленої. Податок буде оплачуватися за попередній рік.

Яке житло оподатковується? Новий податок на нерухомість виплачуватиме власник житла або батьки чи опікуни, якщо власником є дитина. Платити податок потрібно за кожен квадратний метр понад норму. Виплати призначаються в таких випадках: для квартир площею понад 60 кв. м; для житлових будинків площею понад 120 кв. м; для інших типів об’єктів нерухомості площею понад 180 кв. м; власники квартири площею 300 кв.м або будинку понад 500 кв. м додатково виплатять 25 000 гривень. Якщо житло має кілька власників, то кожен із них сплачує податок за свою частку. Якщо ж нерухомість знаходиться в спільній сумісній власності, але не розділена в натурі, податок платить один із власників за спільною згодою.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Яким буде розмір податку? Місцева влада сама встановлює розмір податку. Однак він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати на 1 січня 2020 року, тобто, 4 723 гривень. Податок за квадратний метр житла не може перевищувати 70,85 гривні. Розмір виплати в Києві – 1% від мінімальної зарплати або 47,23 грн за кожен квадратний метр.

В який термін потрібно сплатити податок? Повідомлення про сплату податку на нерухомість власники житла повинні були отримати до 1 липня. Якщо такого повідомлення не було, потрібно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації. Сплатити податок потрібно протягом 30 днів з 1 липня або 60 днів з дня отримання квитанції.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Хто звільнений від податку? Новий податок на нерухомість можуть не сплачувати діти-сироти, діти з інвалідністю, багатодітні сім’ї, учасники ООС та їх сім’ї, а також дитячі садки, школи, релігійні організації та громадські організації інвалідів.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Проблеми судово-експертної діяльності збирає Мін’юст

Опубліковано

on

От

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України проводить анкетування заінтересованих осіб у сфері правового регулювання судово-експертної діяльності.

Анонімна онлайн-анкета доступна за посиланням.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Експерти з кримінальної юстиції обговорили перспективи вирішення кримінальних справ у мирний спосіб

Читати далі

В Україні

Документи про штрафи надсилатимуть в е-формі поки тільки при автофіксації порушень ПДР

Опубліковано

on

От

Міністерство юстиції та Державна виконавча служба разом із патрульною поліцією, Міністерством внутрішніх справ розпочали електронну взаємодію – тепер для примусового виконання надсилатимуться виконавчі документи, видані в електронній формі (наразі це стосується правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих автоматично).

Читайте також: Порушення, скоєні власниками авто на іноземній реєстрації, вже реєструє система автофіксації порушень ПДР

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

«Ми першими об’єднали автоматизовані та інформаційні системи фіксації порушень ПДР, сплати штрафів онлайн за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ», направлення до органів ДВС електронного виконавчого документу (постанови) на базі системи АСВП (Автоматизованої системи виконавчого провадження). При цьому важливо, що виконавчі документи в електронній формі мають відповідати усім вимогам Закону «Про виконавче провадження» та на нього має бути накладений електронний підпис», – пояснив заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Нагадаємо, постанови про адмінвідповідальність, по яких сплачено штрафи, надсилатимуть на запит.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень розпочнеться у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство розвитку громад та територій інформує, що вперше у 2021 р. в Україні розпочнеться моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень.

«Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністраціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок Міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Держфінансування у 2021 р. отримають виключно проекти безбар’єрного будівництва

Так, в усіх регіонах планується провести моніторинг та оцінити доступність:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • закладів охорони здоров’я;
  • закладів освіти;
  • структурних підрозділів з питань соцзахисту населення;
  • центрів зайнятості;
  • установ пенсійного фонду;
  • споруд цивільного захисту;
  • судів;
  • центрів надання адміністративних послуг;
  • національних закладів/установ;
  • залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів.

Нагадаємо, впроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link