Connect with us

В Україні

Подвійне громадянство: чому загальмував законопроект?

Опубліковано

Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв’язок із мільйонами українців за кордоном, але воно має бути виключене для держави-агресора.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю ТСН. «Україні потрібне подвійне громадянство, аби зберегти зв’язок із мільйонами українців, які виїхали й розпочали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо втримати їх географічно в Україні, давайте тоді втримаємо їх ментально та юридично в нашому українському просторі. Безумовно, не може йтися ні про яке подвійне громадянство з державою-агресором. Це — табу. Дана тема закрита. І це має бути чітко капслоком у законі прописано», — наголосив Кулеба.

За словами міністра, безумовно мають бути серйозні фільтри для отримання подвійного громадянства, але це питання збереження української ідентичності в світі й використання можливостей закордонних українців для розвитку України. «Якщо ми цього не зробимо, то втратимо всіх цих людей, цей потенціал. Я бачив конкретні приклади в тій же Франції, коли батьки українці і тримаються української спільноти, але їхні маленькі діти вже ростуть франкофонами і їх дуже важко утримувати в українському полі», — сказав очільник МЗС. Як було уточнено, внесений до Верховної Ради законопроект про подвійне громадянство зупинився, бо експерти ВРУ зробили висновок, що без змін до Конституції, просто на рівні закону, це питання врегулювати неможливо.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.