В Україні
Понад 97,5 млн грн збитків державі: Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону продовжує системну роботу по боротьбі із злочинами у бюджетній сфері
За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури Центрального регіону, Київської, Черкаської та Дарницької спецпрокуратур у сфері оборони спільно з ДБР, СБУ, НПУ, УСР, БЕБ проведено злагоджену роботу з викриття злочинів у бюджетній сфері, які завдали збитки державі в особливо великих розмірах.
Загальна сума збитків державі – понад 97,5 млн грн.
Причетними до злочинів виявилися службовці та держслужбовці військових частин. Їх викрито на розтраті в особливо великих розмірах, умисному неприпиненні кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим, недбалому ставленні до військової служби (ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 425. ч. 4 ст. 426 КК України). Також було викрито вісім підприємців на шахрайстві, вчиненому у великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).
За результатами слідчих дій повідомлено про підозру 16 особам.
Серед підозрюваних колишній директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи одної з міських рад та головний спеціаліст з публічних закупівель, начальник речової служби військової частини, начальник відділення зберігання матеріально-технічних засобів військової частини і виконувач обов’язків начальника продовольчого складу, два колишні командира військових частин та начальниця медичної служби військової частини і вісім приватних підприємців.
Посадовцям інкримінують розтрату в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем під час закупівель за завищеними цінами 80 одиниць квадрокоптерів; недбале ставлення військової службової особи до служби під час перевірки:
- форменого одягу, який отримала військова частина за договором про закупівлю,
- одноразового посуду, який фактично до військової частини не поставлявся,
- спальних мішків, які не відповідали вимогам технічного опису.
Одному з підозрюваних – колишньому командиру військової частини інкриміновано умисне неприпинення кримінального правопорушення, що вчинено підлеглим. Він уклав договори з приватними підприємцями на поставку військових медичних аптечок в кількості 15 773 шт.
Начальниця медичної служби не вчинила жодних дій, які за своїми службовими обов’язками повинна була вчинити для належної перевірки документів та якості поставлених аптечок. Вісім підприємців здійснили поставку неякісного товару, на що вказує проведена експертиза.
Слідчі дії тривають.
Прес-служба Спеціалізованої прокуратури
у сфері оборони Центрального регіону