Connect with us

В Україні

Потрібен закон про колабораціонізм

Опубліковано

Міська рада Миколаєва ухвалила звернення до ВРУ, Президента та Кабінету Міністрів про необхідність розробки та прийняття закону «Про колабораціонізм».

Про це інфоромує сайт міськради Миколаєва. У зверненні, зокрема, наголошується, що збройна агресія Російської Федерації проти України, яка триває з 20 лютого 2014 року, призвела до численних людських жертв, окупації частини території та значних економічних втрат для нашої країни, а статус РФ як країни-агресора закріплений законом. Водночас деякі громадяни України та юридичні особи сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку військових формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм, акцентують увагу ініціатори звернення. «Більше того, наразі особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій», — йдеться також у документі. За словами підписантів, колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України, тому повинен нести відповідальність, встановлену законом. «Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Миколаївської області та України в цілому, ми, депутати Миколаївської міської ради VIII скликання, вимагаємо вжити заходів щодо якнайшвидшого розроблення та прийняття закону України «Про колабораціонізм».

За словами голови ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Іллі Шполянського, дану ініціативу ветеранського братерства підтримали голосуванням 30 депутатів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.