Connect with us

В Україні

Позбавлення депутата повноважень

Опубліковано

Спікер ВРУ висловився за «інститут відкликання» депутатів та збільшення переліку підстав для позбавлення їх мандатів.

Руслан Стефанчук вважає, що має бути більше підстав для позбавлення депутата повноважень, а в парламенті повинен існувати інститут відкликання парламентарів. Про це він заявив в інтерв’ю «Українським новинам». За його словами, перелік підстав позбавлення мандатів прописаний у Конституції України, однак під час війни його змінити не можна. Тому на тлі скандалів, що виникають навколо парламентарів, суспільство обурюється й реєструє відповідні петиції – про позбавлення повноважень. «Усі повинні розуміти, що під час воєнного стану не можна змінювати Конституцію. Виключно Конституцією передбачено сім випадків, за яких народні депутати можуть бути позбавлені своїх повноважень. І всі ті позбавлення повноважень, які відбувалися взагалі, попри весь цей хайп у суспільстві, ми намагалися проводити виключно у відповідності до цих самих пунктів Конституції», – зазначив Руслан Стефанчук, уточнивши, що робилося це для того, аби ніхто з тих, кого позбавили депутатських повноважень, не мав ані найменшого юридичного шансу спростувати це в судовому порядку. «І навіть попри це, колишній депутат, а теперішній зрадник України Медведчук, судиться сьогодні з Верховною Радою про те, що його незаконно позбавили депутатського мандату. Але як юрист я абсолютно спокійний за перспективи цієї судової справи. Було би гірше, якби ми тоді на цьому хайпі, революційній доцільності, не дотримуючись вимог Конституції, підготували це рішення. За такої ситуації в нього були би всі шанси виграти справу в суді. І це для мене є основою, тому що все, що ми робимо, потрібно співрозмірювати з Конституцією», – сказав голова парламенту.

Читайте також: Відсутність дати завірення копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю не є підставою для позбавлення захисника права на подання скарги

Щодо підстав для позбавлення депутатів мандатів, то Руслан Стефанчук зазначив, що Конституіця України писалася давно, тому наразі таких підстав має бути більше. «Одна з них, зокрема, – прогули, тобто, якщо є прогул і ти не виконуєш свої повноваження, це і є підставою для того, щоб тебе позбавили повноважень. Друга підстава – кнопкодавство. Чи може бути цей перелік випадків розширений? Безперечно, може», – пояснив свою позицію спікер Верховної Ради.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.