Connect with us

В Україні

Позичальники зможуть достроково погашати зовнішні валютні кредити і позики

Опубліковано

Національний банк України назвав першочергові кроки в напрямі лібералізації функціонування банків та бізнесу.

1. НБУ змінить для банків ліміти відкритої валютної позиції.  З 1 травня цього року ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку буде збільшено з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку – зменшено з 10% до 8%. Це дозволить банкам більш ефективно розподіляти валютні ризики.

2. НБУ продовжить послаблення обмежень на дострокове погашення українськими компаніями зовнішніх кредитів та позик в іноземній валюті. Резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик, якщо у їх реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування або поручительства) повністю або частково братиме учать іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава або іноземний банк з акціонером – іноземною державою.

3. НБУ продовжить розширювати перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

В подальшому компанія-резидент зможе не здійснювати обов’язковий продаж коштів, які надійшли за кредитом чи позикою, якщо у її  реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування) повністю або частково бере учать іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава

4. Національний банк спростить для бізнесу перерахування іноземної валюти за кордон  для здійснення платежів, пов’язаних із процесами судочинства.

Резиденти-боржники, які мають індивідуальну ліцензію на перерахування коштів за кордон, зможуть без обмежень за сумою перераховувати за межі України валюту на виконання судових рішень, рішень міжнародних комерційних арбітражів чи задоволення вимог осіб щодо виконання судових або арбітражних рішень, вимог про стягнення судових, виконавчих або адміністративних зборів, а також витрат судового та виконавчого проваджень, що покладаються на особу боржника згідно законодавства іноземної держави.

НБУ вважає за можливе подальше пом’якшення неактуальних тимчасових адміністративних обмежень для банків та бізнесу, послаблення яких не створює ризиків дестабілізації ринку.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.