В Україні
Працівники судів отримуватимуть більше

Уряд підвищив зарплати державних службовців, які працюють у судах, на період воєнного стану.
Про це повідомив представник Кабміну у ВРУ Тарас Мельничук. Згідно сказаного, тимчасово, на період воєнного стану (але не пізніше ніж до 31 грудня 2025 р.), запроваджується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів держслужбовців апарату судів: апарату місцевих загальних судів, які провели класифікацію посад державної служби, – у розмірі 1,19; апарату апеляційних судів, окружних адміністративних судів, господарських судів, територіальних управлінь Державної судової адміністрації, територіальних підрозділів ССО, які провели класифікацію посад державної служби, – у розмірі 1,3; Державної судової адміністрації, центрального органу управління Служби судової охорони, які провели класифікацію посад державної служби, – у розмірі 1,2.
Читайте також: (Анти)корупційна територія, або Як створюють «недоторканний» простір для НАБУ?
Зазначається, що підвищення вищезазначених посадових окладів забезпечується за рахунок судового збору та надходжень від звернення застави в дохід держави. Крім цього, підвищили посадові оклади і працівникам патронатних служб у системі правосуддя. Для них додатковий коефіцієнт підвищення складає: для Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів, Вищої ради правосуддя, ВККСУ – 1,45; для апеляційних судів, окружних адміністративних, господарських судів – 1,3; для місцевих загальних судів – 1,25.
«На період воєнного стану преміювання зазначених працівників органів системи правосуддя здійснюється в розмірі, що не перевищує 30% їх посадового окладу з урахуванням додаткового коефіцієнту підвищення», – зазначив Т. Мельничук
Читайте також: Оновлення судової системи. Чому участь міжнародних експертів у ключових відборах важлива?
Джерело: Юридичний вісник України