В Україні
«Правовий навігатор»
В Україні з’явився сайт для родин військових
На минулому тижні в Україні відбулася презентація сайту «Правовий навігатор», який допоможе родинам військових вирішувати їхні юридичні питання.
Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
Скористатися даною послугою можна буде безкоштовно, повідомляє правозахисний центр «Принцип». «Наші юристи розробили правовий навігатор для сімей військових, ветеранів, полонених, зниклих безвісти й загиблих», – зазначили в установі. Це юридична базова довідка, яка допоможе дізнатися:
- до яких органів звернутися в тій чи іншій ситуації;
- які документи там треба подати;
- на які пільги можна розраховувати.
Для рідних чинних військових прописаний детальний перелік даних, якими вони мають володіти. Також правозахисники написали відповіді на поширені запитання, як то: що робити, якщо військовий не виходить на зв’язок; чи може хтось із рідних звернутися до військової частини замість самого військовослужбовця; яку суму аліментів зобов’язаний сплачувати військовослужбовець; як захиснику піти у відпустку тощо.
Для родичів полонених на сайті є інформація та алгоритм дій пошуку зниклих. Правозахисники радять спочатку сконтактувати з колегами по службі. Далі – зателефонувати на гарячу лінію 0 800 339 247. (Працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 год). Після цього варто звернутися до поліції, національного інформаційного бюро та в координаційний штаб. Є також інформація про те, як розпочати пошук самостійно тощо.
Читайте також: Встановлено розміри грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань у 2023 р.
На сайті можуть отримати інформацію й родини військових, які зникли безвісти. Правозахисники зазначають, що до кола осіб членів загиблих захисників входять: батьки; один з подружжя; діти, які не мають власних сімей або ж мають своїх дітей з інвалідністю; утриманці загиблого; діти, двоє батьків якого загинули або зникли безвісти.
На сайті є відповіді й на такі питання, як хто може оформити пільги на комунальні послуги; які документи для цього потрібні; чи мають пільги діти ветеранів тощо.
Джерело: Юридичний вісник України