Проблеми перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Проблеми перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Дата публікації:

Урядовці знову обіцяють і вчергове піаряться на тому, що і так повинні робити згідно з законодавством: з 1 квітня 2021 року будуть перераховувати пенсії працюючим пенсіонерам.

В Україні багато пенсіонерів змушені працювати і після виходу на засулжений відпочинок, бо не вистачає на найнеобхідніше. Таких пенсіонерів 2,7 млн, тобто, кожен четвертий пенсіонер продовжує працювати. Проте, не кожен із них отримає обіцяну надбавку до пенсії, 700 тис. осіб, що вийшли на пенсію після 1 квітня 2019 року залишаться без перерахунку.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Слід нагадати, що за часів уряду В. Гройсмана діяло обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, їм виплачували лише 85% від розміру пенсії. Обіцяне збільшення пенсії залежить від зарплати і тривалості страхового стажу. Коефіцієнт страхового стажу враховується у відсотках: 1 рік=1%, до «пенсійної реформи Гройсмана-Реви» було 1,3% (зменшення коефіцієнту страхового стажу призвело до зменшення майже на чверть розміру пенсій тих, хто вийшов на пенсію після «реформи»).

Якщо працюючий пенсіонер заробляє менше, ніж до виходу на пенсію, при перерахунку буде врахований тільки додатковий стаж, а нова, нижча, зарплата – ні.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Поки точно не відомо, коли почнуть виплачувати перераховані пенсії працюючим пенсіонерам. В Мінсоцполітики обіцяють почати цей процес у кінці травня на початку червня.

До речі, у 2021 році працюючі пенсіонери ще мають право на збільшення доплати за понаднормовий стаж (більше 30 років для жінок і 35 років для чоловіків). За один рік понаднормового стажу, доплата складе 1% від мінімальної пенсії, тобто 17,69 грн, з 1 липня – 18,54 грнивень.

Крім того, варто нагадати, що надбавки, доплати і підвищення, які призначаються непрацюючим пенсіонерам (надбавка на непрацездатних членів сім’ї, встановлене підвищення за проживання на територіях радіоактивного забруднення, доплата до розміру пенсії з урахуванням індексації тощо) припиняються в разі працевлаштування пенсіонера…

Поки що працюючі пенсіонери змушені тільки чекати на обіцяне владою підвищення пенсій.

Разом з тим працюючі пенсіонери опинилися перед складним життєвим вибором. Справа в тому, що в умовах посилення карантинних заходів осіб старше 60 років визнано такими, що потребують самоізоляції, вони – в групі ризику щодо захворювання на коронавірус!

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Особи, які прибувають в Україну, підлягатимуть 10-денній самоізоляції

Опубліковано

on

Державна прикордонна служба інформує, що постановою Уряду від 28 липня 2021 р. № 787, яка набирає чинності 5 серпня, змінено правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Зокрема іноземцям та особами без громадянства за виключенням окремих категорій як і раніше під час в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, який діє на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених, чи відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 або про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Водночас, особи, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, підлягають самоізоляції. Це стосується як громадян України, так і іноземців з певними винятками. Зокрема, самоізоляції не підлягають:

  • особи, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19;
  • громадяни України, які мають виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Читайте також: Для прибулих з Росії чи Індії – обов’язкова 14-денна самоізоляція

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які підлягають самоізоляції, без встановленого та активованого мобільного додатка електронного сервісу «Вдома» забороняється. У разі неможливості встановлення мобільного додатка, відмови від його встановлення прикордонники відмовлятимуть таким особам у перетині державного кордону.

Самоізоляція передбачена і для громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (з виключеннями).

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, який проведено після перетину державного кордону (дана норма не стосується осіб, які прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів).

Нагадуємо, що карантин продовжено до 31 серпня 2021 р.

Для осіб, які прибули з ТОТ в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя самоізоляція, обсервація не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, який проведено після перетинання контрольних пунктів в’їзду на ТОТ в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Посадові особи Держприкордонслужби перевіряють встановлення та активацію особами мобільного додатка під час перетину ними державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Строк самоізоляції становить 10 днів для осіб, які здійснили перетин державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду, та розпочинається через 72 години з моменту перетину (ця норма також не стосується осіб, які прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів).

Для громадян, які здійснили перетин державного кордону та прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів, строк самоізоляції становить 14 днів, яка розпочинається з моменту перетину державного кордону та не може бути припинена раніше.

Читати далі

В Україні

2,25 млрд грн отримано від приватизації об’єктів у 2020 р.

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству економіки спільно з Фондом державного майна протягом місяця підготувати перелік об’єктів для приватизації на 2022-2023 роки.

У Фонді поінформували, що доходи від приватизації об’єктів у 2020 році склали 2,25 млрд грн, а цьогоріч від аукціонів планують залучити до 12 млрд грн, що сумарно більше, ніж було залучено за останні 5 років.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Які державні об’єкти не підлягатимуть приватизації?

«Минулого року ми продемонстрували успішний досвід приватизації. Цього року стоїть ще більш амбітне завдання – приватизація великих державних підприємств. Залучення приватних інвестицій у розвиток компаній сприятиме створенню нових робочих місць та реалізації потенціалу у відповідних галузях економіки. Уже зараз необхідно планувати наступні кроки в цьому напрямку», – прокоментував Д. Шмигаль.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також:  Підписання акта підсумкової перевірки без його затвердження органом приватизації не є доказом виконання умов договору купівлі-продажу об’єкта приватизації

Читати далі

В Україні

Рекламу азартних ігор контролюватиме і Держпродспоживслужба

Опубліковано

on

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька та Голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий підписали Меморандум, відповідно до якого сторони спільно контролюватимуть виконання вимог законодавства про рекламу азартних ігор рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами.

Читайте також: Всеукраїнська інформаційна кампанія із захисту прав споживачів фінпослуг

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

В рамках меморандуму відбуватиметься обмін інформацією та досвідом у сферах діяльності сторін. Також сторони спільно працюватимуть над розробленням проектів нормативно-правових актів, що стосуються предмету меморандуму, та їх подальшим впровадженням.

«Це питання є надзвичайно чутливим для багатьох українських родин. Тому так важливо, щоб реклама азартних ігор була виключно в рамках, визначених законом. Співпраця з профільною комісією допоможе нам бути більш ефективними в здійсненні такого контролю», – прокоментувала В. Магалецька.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, Держпродспоживслужба також контролюватиме виконання мовного закону.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link