Connect with us

В Україні

Профспілка працівників і підприємців торгівлі вимагає накласти мораторій на підвищення комунальних тарифів

Дата публікації:

Центральна Рада Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг звернулась з листом до Прем’єр-міністра України, у якому висловила категоричну незгоду з політикою Уряду щодо підвищення цін і тарифів на енергоносії та комунальні послуги для населення.

Профспілка вважає, що запроваджене Урядом з 1 січня ц.р. підвищення тарифів на газ та електроенергію для населення неминуче призведе до нового витка цін та подальше падіння життєвого рівня громадян.

В сучасних умовах карантинних обмежень цілком виключити втручання держави в соціально-економічні процеси неможливо, оскільки ринковий розподіл по своїй природі є несправедливим. Проте ринкові перетворення у ньому були до кінця не продуманими і поспішними. Наразі, створивши ринок постачання природного газу, енергопостачальні компанії без будь-якого обґрунтування щомісячно збільшують ціни на природний газ.

Повний хаос царює й у сфері виробництва та розподілу електроенергії. Держава фактично самоусунулась від регулювання ситуації в енергетичній сфері.

Тарифна політика регулярного підвищення вартості на електроенергію і газ для побутових споживачів формує захмарні тарифи на інші комунальні послуги, й зокрема, на водопостачання та водовідведення, створює соціальну напругу серед населення, сприяє додатковому фінансовому навантаженню, і як результат – неможливості громадян розраховуватися за отримані послуги.

Позиція профспілок – незмінна: державна цінова політика в енергетичному секторі має бути узгоджена з політикою у сфері доходів та оплатою праці. Не можна перекладати на людські плечі невирішені проблеми економіки та господарювання в країні, які мають компетентно і ефективно розв’язувати урядовці.

Діяльність нафтової і газодобувної промисловості має бути прозорою, а весь видобутий вітчизняний газ спрямовано на потреби населення України.

Враховуючи викладене, Профспілка вимагає:

– негайного накладення Урядом мораторію на підвищення тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги для населення на рік, або на час подолання наслідків пандемії, спричиненої коронавірусною інфекцією;

– відновити державне регулювання цін для населення як на ринку природного газу, так і на ринку електроенергії щонайменше до моменту виходу економіки з кризової ситуації та внесення відповідних змін до законодавства;

– внести зміни до Держбюджету України на 2021 р., передбачивши реальний обсяг асигнувань на пільги і житлові субсидії громадянам для оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

В Україні

Для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів створять робочі групи

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій.

В кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Читати далі

В Україні

Інструкція Мінцифри із запису в чергу на вакцинацію проти COVID-19

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило інструкції щодо запису до листа очікування вакцинації від COVID-19, а саме:

інструкція для порталу Дія;

інструкція для застосунку Дія;

– 0 800 60 20 19 – для запису через національний контакт-центр МОЗ.

Зазначається, що станом на сьогодні понад 45 тисяч українців вже записалися до листа очікування вакцинації від COVID-19: у застосунку Дія – 39 153 осіб, а на порталі Дія – 5 344.

Читати далі

В Україні

Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна під час карантину

Опубліковано

on

Наказом Міністерства фінансів України затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» від 15 липня 2020 р. № 611.

Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитися за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram