В Україні
Програмний РРО – на добровільній основі

З 1 серпня 2020 р. безкоштовне фіскальне рішення для програмного РРО стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі.
«Завдяки плідній співпраці з бізнесом нам вдалось розробити та запустити «РРО в смартфоні». Програмний продукт є альтернативою традиційним касовим апаратам і встановити його можна на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший пристрій, який має ОС Android або Windows. Найближчим часом буде запроваджено і ПРРО для iOS. Тобто, при наявності класичного РРО бізнес не має обов’язку переходити на програний продукт» – наголосив Міністр фінансів Сергій Марченко.
Інші розробники також можуть випустити свій програмний продукт, яким зможуть користуватись суб’єкти господарювання, але лише за умови що він буде відповідати вимогам законодавства та технічним вимогам АРІ.
Урядом та Мінфіном розроблено та затверджено всю необхідну нормативну базу для повноцінного користування програмними РРО.
Змінами до податкового законодавства встановлено етапи масового запровадження РРО:
- з 1 серпня 2020 р. – перший етап змін у законодавстві, спрямованих на детінізацію розрахунків в сфері торгівлі і послуг, – запроваджується можливість використання ПРРО, в тому числі й безкоштовного програмного продукту ДПС;
- з 1 січня 2021 р. – другий етап – використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців стане обов’язковим;
- з 1 квітня 2021 р. – третій етап – застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов’язковим для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.
В Україні
Дітям не продаватимуть лікарські засоби

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям» № 5122.
Доповненням до ст. 21 Закону «Про лікарські засоби» пропонується встановити, що реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється.
В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.
В Україні
Ліцензії у сфері зовнішньоекономічної діяльності переведуть в е-форму

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо лібералізації законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та удосконалення інституту нетарифного регулювання.
«До сьогодні у сфері ліцензування, на жаль, продовжували діяти деякі застарілі процедури. Ініціатива Уряду спрямована на максимальне спрощення процесу ліцензування, економію часу та покращення умов ведення бізнесу. Зокрема, йдеться про зменшення кількості документів, отримання ліцензії в електронній формі, відміну звітів», – зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.
Проектом передбачається:
– скоротити кількість документів, які подаються на отримання ліцензій на імпорт/експорт товарів та спеціальних ліцензій. Також передбачено можливість подання та отримання ліцензій в електронній формі;
– актуалізувати окремі терміни та процедурні норми ліцензування;
– скасувати застарілі звіти та фінансові санкції за ненадання таких звітів.
В Україні
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти

На сайті Федерації професійних спілок України оприлюднено проект постанови КМУ «Про підвищення посадових окладів медичних працівників закладів освіти», яким передбачається підвищити на 50% посадові оклади медичним працівникам закладів освіти державної та комунальної форми власності, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, визначених за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298.
«Низький рівень оплати праці медпрацівників у закладах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, заклади освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій здобувачам освіти щодо медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів особливо у такий складний період, як розповсюдження коронавірусної інфекції», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.
-
В Україні7 днів тому
Як працюватимуть заклади освіти з 24 лютого?
-
В Україні3 дні тому
Який адаптивний карантин запроваджено з 24 лютого?
-
В Україні4 дні тому
Рекомендації школам на період адаптивного карантину
-
Думка експерта4 дні тому
Ще одна «освітня революція» — реформа освіти чи її руйнування?
-
Законодавство2 дні тому
Адаптивний карантин продовжено до 30 квітня 2021 р.
-
В Україні3 дні тому
Закладам передвищої та вищої освіти рекомендовано змішану форму навчання