В Україні
Проєкт неформальної освіти для всебічного розвитку дітей та молоді
Молодіжний серіал “Sex Education” підіймає питання сприйняття себе та свого тіла у різному віці. Герої-підлітки розкривають на своїх прикладах складнощі, з якими можуть зіткнутися їхні справжні прототипи. Дорослі персонажі показують питомо їм притаманні історії, а такожі власну безпомічність у своїх спробах пояснити дітям часом незручні питання, пов’язані із сексом та психологічним здоров’ям.
Це актуально і для України, адже не всі дорослі наважуються поговорити навіть зі своїми дітьми про часом незручні питання про секс чи про емоційне здоров’я. Погодьтеся, не найкращий варіант залишати підлітків наодинці через власний страх поговорити про інтимне. “Це не окей залишити все на самотік та чекати змін – варто їх провадити”, – подумали ми у відокремленому підрозділі ВМГО “АЙСЕК в Україні” у місті Києві й вирішили присвятити хвилю уроків у рамках проєкту неформальної освіти Lead for peace. EduUp сексуальному та ментальному здоров’ю. Протягом двох тижнів щоденних уроків, наші спікери проводили просвітницьку роботу та залучали учнів середньої та старшої школи.
Оскільки тема цієї хвилі “Сексуальне та ментальне здоров’я”, тому учням пропонувалося дізнатися більше про:
- аб’юзивні та здорові стосунки;
- психічне здоров’я;
- як зрозуміти, що потрібна допомога та до кого по неї звернутися;
- право вирішувати та активну згоду;
- ІПСШ (ВІЛ, сифіліс, хламідіоз тощо) та методи контрацепції;
- стигму та дискримінацію;
- методи підтримки себе щодня.
Матеріали уроків було підготовлені АЙСЕКом в Києві спільно з Teenergizer, проєктом для підлітків, який допомагає розкрити свій потенціал. Відповідно презентації та подану інформацію у скриптах відредагували практикуючі психологи та психологині.
За хвилю уроків березня (4.03-15.03) було залучено 34 спікери, які провели 88 уроків та долучили до просвітницького проєкту майже 1900 дітей середньої та старшої школи. Це чудова ініціатива до залучення підлітків та розвитку партнерств, ось кілька відгуків шкіл: “Все чудово! Волонтерка відчувала дітей, а вони у свою чергу були активними та цікавилися темою”, “Уроки пройшли добре, матеріал гарний, корисна інформація”, “Дуже дякуємо за проведені зустрічі. Наші тьюторки відзначили про інтерактивність підходу до учнів. Найбільше дітям сподобалася розмова про здорові та аб’юзивні стосунки. Це цінно, що підлітки мали розмову зі своїм однолітком. Ще раз дякуємо!”.
Якщо ви теж хочете долучитися до змін, то вас точно зацікавлять нові заходи АЙСЕКу. Про них ми розповідаємо більше у наших соціальних мережах: Instagram | AIESEC в Україні | Tik tok. А якщо ви представниця/-к школи, то раді запросити вас до співпраці: телеграм, +380990325628 (пані Ірина: телеграм, вайбер).