Connect with us

В Україні

Примусову депортацію українців прирівняли до геноциду

Опубліковано

Європейський Парламент ухвалив резолюцію із засудженням політики насильницької депортації громадян України, яку провадить російський агресор на тимчасово окупованих територіях України.

Як пояснили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, у документі зазначається, що примусове переселення та депортація українських дітей, у тому числі з інтернатних закладів, до рф і на окуповані росією території, їх примусове усиновлення російськими сім’ями є порушенням українського та міжнародного права, зокрема ст. II Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Читайте також: Питання захисту прав депортованих осіб розв’язуватиме Координаційний штаб

Резолюція зобов’язує росіян оприлюднити інформацію щодо знаходження переміщених осіб з-поміж громадян України, надати їм свободу пересування та можливості для негайного повернення на Батьківщину.

Документ закликає надати безперешкодний доступ Міжнародному Комітету Червоного Хреста, Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини, Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародній організації з міграції до фільтраційних таборів й інших місць утримання цивільного населення України, що були організовані російськими окупантами.

Також Європарламентарі закликають Уряд України прискорити ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.