Connect with us

В Україні

Психологів, що працюють із постраждалими від насильства дітьми, зареєструють

Опубліковано

Міністерство юстиції інформує, що в Україні з’явиться Реєстр психологів, навчених працювати з дітьми, які постраждали від насильства.

«Спеціалісти, які увійдуть до Реєстру, допомагатимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини проти дітей, а також – суду під час здійснення судового розгляду за участі дитини. Їхня мета – зробити процес менш травмувальним для дитини, максимально ефективним, аби голос дитини почули, її права були захищеними й винних притягнули до відповідальності», – зауважили у Міністерстві.

Реєстр буде створений на базі та силами Координаційного Центру з надання безоплатної правової допомоги. До нього відбиратимуть психологів, які мають вищу психологічну освіту, досвід роботи з дітьми, високу готовність та мотивацію долучатися до такої діяльності.

Читайте також: Пілотний проект психологічної реабілітації ветеранів запрацює в госпіталях

Психологи, які включені до Реєстру, будуть брати участь у процесуальних діях за участі дітей, зокрема в їх допиті, що передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України. Проте, згідно з результатами проведеного дослідження, що передувало створенню Реєстру, правоохоронним органам не завжди вдається знайти психолога, який дійсно розумівся б в особливостях впливу на дитину травмувального досвіду та міг дійсно фахово супроводжувати її під час процесуальної дії. Тому всі фахівці, які увійдуть до Реєстру, проходять спеціальне навчання під час серії тренінгів.

Наразі тристоронній Наказ, яким затвердять Порядок реалізації пілотного проекту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участі малолітніх і неповнолітніх осіб, перебуває на завершальному етапі погодження.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.