Рада прийняла перший з трьох законопроектів по індустріальним паркам - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Рада прийняла перший з трьох законопроектів по індустріальним паркам

Дата публікації:

Парламент на першому засіданні після літніх канікул ухвалив у другому читанні законопроект №4416-1, який передбачає фінансові та інституційні стимули для індустріальних парків та їх резидентів. За відповідне рішення у вівторок, 7 вересня, проголосували  290 депутатів при мінімально необхідних 226.

Серед стимулів – можливість бюджетного фінансування для підведення інфраструктури та інженерних мереж до індустріальних парків, можливість компенсації вартості підключення до мереж всередині парку. Також передбачена можливість компенсації відсоткових ставок за позиками на купівлю нового обладнання.

Згідно з прийнятим законом, претендувати на стимули можуть лише підприємства переробної промисловості, переробки промислових та побутових відходів (крім заховання відходів), а також науково-технічної діяльності, інформаційної та телекомунікаційної сфери.

У документі міститься пряма заборона на розміщення в ІП гральних закладів та виробництво підакцизних товарів – крім автомобілів і комплектуючих до них.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Крім того, вдосконалено порядок включення індустріальних парків в реєстр і ведення цього реєстру. Визначено підстави відмови в реєстрації та вимоги для включення до реєстру.

Передбачається, що організувати індустріальний парк можна не тільки на незабудованій території (т.зв. “Грінфілд”), але і на території з промислової забудовою ( “браунфілд”), на якій не менше 5 років не велася господарська діяльність і на якій об’єкти нерухомості вводилися в експлуатацію не раніше 10 років тому.

Законопроект прийнятий з урахуванням поправок, які роблять створення нових виробництв в Україні вигідним для інвесторів, зазначив автор цих ініціатив, заступник голови комітету ВР з економрозвитку Дмитро Кисилевський.

“Ми повинні наблизити наші умови до закордонних, щоб хоч якось конкурувати за інвесторів. Що отримуємо взамін цих пільг? Кожен 1 га індустріального парку створює 50 робочих місць. 1 дол. державних вкладень в ІП привертає 5-6 дол. інвестицій. Тому сусідні країни успішно розвивають свою економіку і створюють робочі місця за допомогою індустріальних парків. Нам теж давно на часі скористатися цим інструментом”, – підкреслив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку.

Відповідно до прийнятого законопроекту Кабінет міністрів має розробити та затвердити стратегію розвитку індустріальних парків, створити державну установу для розвитку індустріальних парків. Крім того, Кабміну доручено при розробці проекту держбюджету на 2022 та наступні 4 роки виділяти фінансування в розмірі 2 млрд грн для реалізації цих завдань.

“Так ми створюємо не просто ефективний інструмент стимулювання, а дозволяємо державі інвестувати кошти в економіку і отримувати прибуток. У середньостроковій перспективі (3-5 років) на стимулювання парків буде виділено 10 млрд. грн. Очікуваний ефект від їх роботи – понад 37 млрд. грн.”, – зазначив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, представляючи законопроект.

Раніше Д.Кисилевський вніс на розгляд ВР законопроекти №5688 і №5689, що створюють сприятливі умови для припливу інвестицій в промисловість через індустріальні парки. З цією метою пропонується використовувати фіскальні стимули: звільнення від імпортного ПДВ і мита на ввезення устаткування, від податку на прибуток протягом 10 років. Місцевій владі пропонується надати право встановлювати для індустріальних парків і їх резидентів власні пільги на податки, які вони адмініструють. При цьому передбачені спеціальні “запобіжники” від зловживань під час використання стимулів для індустріальних парків.

В Україні

Відповіді на юридичні питання можна отримати у «WikiLegalAid»

Опубліковано

on

От

Громадяни можуть отримати відповіді на свої правові запитання на платформі правових консультацій «WikiLegalAid»довідково-інформаційна платформа правових консультацій, що функціонує за принципом Вікіпедії, орієнтована на потреби як людей без юридичної освіти, так і правознавців.

Згідно з інформацією Координаційного центру Безоплатної правової допомоги у 2021 р. найпопулярнішими правовими консультаціями на платформі, зокрема стали:

  • «Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю» (понад 155,7 тис. переглядів);
  • «Підстави зупинення транспортного засобу. Повноваження поліцейського та права водія» (близько 112 тис. переглядів);

Читайте також: П’ята річниця відкриття Бюро правової допомоги в Україні

  • «Оформлення постійного догляду за особами, які його потребують (особи з інвалідністю, громадяни похилого віку) (понад 100 тис. переглядів).

Окрім правової інформації на платформі можна знайти зразки документів правового та процесуального характеру, ознайомитися з судовою практикою, а також перейти зі сторінки консультації на сайт Верховної Ради України та переглянути необхідні нормативно-правові акти.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Інформація на платформі постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики, а її функціонування забезпечують понад 600 консультантів системи безоплатної правової допомоги та представники професійних правничих спільнот.

Нагадаємо, відбір адвокатів для системи безоплатної правової допомоги може проводитися дистанційно

Читати далі

В Україні

Понад 110 млн гривень на зміцнення обороноздатності Києва

Опубліковано

on

От

Київрада прийняла міську цільову програму «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, якою передбачено виділення понад 110 млн грн на зміцнення обороноздатності Києва.

Читайте також: Землі оборони інвентаризують Міноборони та Держгеокадастр

«В умовах продовження збройної агресії з боку Російської Федерації проти України, високої вірогідності повномасштабного вторгнення та застосування агресором диверсійно-розвідувальних сил або здійснення актів тероризму, важливого значення набуває виконання заходів з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві. Зокрема на це і спрямовані заходи, що увійшли до програми «Захисник Києва», – прокоментував заступник Голови КМДА Андрій Крищенко.

У рамках програми заплановано також створити Єдиний центр підготовки Сил муніципальної безпеки м. Києва, зокрема і бригади територіальної оборони.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

65 000 гривень штрафу за «формальне» переведення медпрацівника на неповний робочий день

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу, а зловживання керівництва, такі як «суто формальне» переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці», – зауважив О. Яременко.

В разі отримання скарги Держпраці проведе інспекційну перевірку. Якщо ж буде встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 грн за кожного працівника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, підвищення базової зарплати медикам поширюється на всі заклади охорони здоров’я

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link