Connect with us

В Україні

Революція Гідності: випробування часом триває…

Дата публікації:

Напередодні сьомих роковин розстрілів на Євромайдані, Верховна Рада ухвалила справді історичний документ, який визначив Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Відповідну постанову підтримала майже конституційна більшість депутатів — 295 голосів. Проти проголосували всього 18 народних обранців — представники ОПЗЖ та один «слуга народу» — Максим Бужанський.

Отже, в більшості депутатського корпусу пам’ять свіжа і совість ще є. Адже голосувати за такий документ можна лише по совісті. Гадаю, не варто переповідати зміст цієї постанови Верховної Ради України. Її можна проглянути на парламентському порталі. Та про головну ідею документу слід сказати обов’язково, адже ця подія — дійсний вираз національної ідеї свободи. Заглиблюватися у визначення, власне в українську національну ідею, політики припинили від початку періоду postМайдану. При тому як носій національної ідеї сам Майдан пережив у часі всі pro- та contra коливання. І нарешті в пізній postМайдан висловився теперішньою постановою Ради.

Водночас варто поставити й питання: чому більшість із майданівських політичних лідерів зникли з політичних орбіт, крім, звичайно, деяких народних депутатів на чолі з П. Порошенком та «міцного» міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який, нарешті, заговорив українською. Інший його сподвижник, «Паша-юрист» Майдану і він же міністр юстиції в післямайданні роки — десь зник, як і більшість інших героїв. У даному випадку, думаю, не можна не погодитися зі словами нинішнього «слуги народу» Данила Гетьманцева про те, що національна ідея не вимагає героїзації Майдану. Бо насправді на Майдані героїзм зійшовся з безладом, чесність з підлістю, життя зі смертю. Тут не було переможців та переможених, розділення на тих, хто поділяв чи не поділяв українську національну ідею свободи, яка відкидає можливість узурпації влади однією з її гілок, партією або окремою посадовою особою, чи розділення людей. Нині ж ім’я особи, яка оспорює правду про Майдан, вже стало прикладом ганьби та спроби безсоромного звалювання проблем «злочинної влади» з хворої голови на здорову частину суспільства. Саме політика екс-президента Віктора Януковича та його режиму, який діяв всупереч національним інтересам України призвела до трагічних наслідків і незворотних подій Революції Гідності, а ще до агресії з боку Росії, окупації Криму й частини Донбасу. Слід нагадати й про злочини окремих представників правоохоронних органів — беркутівців, міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, а також суддів, прокурорів та інших посадових осіб. Чого вартий лише підпал Будинку профспілок, розслідування про який не доведене до кінця й досі. Та найстрашніше те, що за лише три дні (з 18 по 20 лютого 2014 року) у центральній частині Києва силовиками було вбито понад сотню учасників Євромайдану.

Винних, звісно, й досі не покарано, хоча звітуючи в парламенті напередодні виходу ЮВУ в світ, Генпрокурор Ірина Венедіктова запевняла депутатів, що в «основних справах Майдану слідство буде завершено вже до кінця цього року». Та таких запевнень ми чули вже багато, а час іде.

Зрештою, добре, що ми не заговорили своїми життєвими проблемами спогади про ці дні, що пам’ятаємо героїв світлої «Небесної сотні». А тепер і влада сказала, що це був один із ключових моментів нашого державотворення та виразником національної ідеї свободи. Й за цю оцінку депутатам, варто сказати спасибі.

Додам і те, що ЮВУ в ті дні також був на «передовій». Про це свідчить, зокрема, й це збережене нами фото перепочинку учасників Майдану.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

З індексом фінансового стресу можна ознайомитися онлайн

Опубліковано

on

Національний банк України розпочав публікацію в інтерактивному форматі Індексу фінансового стресу – дашборду, присвяченого індикаторам фінансової стабільності.

Індекс фінансового стресу (ІФС) – важливий індикатор фінансової стабільності, що відображає поточний рівень напруги у фінансовому секторі України, який розраховується на основі 20 індикаторів, згрупованих за п’ятьма субіндексами, а саме:

  • банківського сектору;
  • поведінки домогосподарств;
  • корпоративних цінних паперів;
  • державних цінних паперів;
  • валютного ринку.

Кожному субіндексу присвоєно початкову вагу відповідно до обсягу та впливу на фінансовий сектор країни.

ІФС ураховує ефект зміни в часі кореляції між субіндексами та набуває значень від 0 до 1, де 0 – повна відсутність напруги, 1 – найвищий рівень стресу.

Індекс фінансового стресу не вказує на майбутні ризики в короткостроковій чи довгостроковій перспективі.

Читати далі

В Україні

Інформація про виконання Верховним Судом бюджету за 2020 рік

Опубліковано

on

Основною метою бюджетної програми Верховного Суду є забезпечення здійснення правосуддя.

Завдання, спрямовані на досягнення мети:

1) здійснення правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;

2) надання висновків щодо проєктів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням судової системи України;

3) звернення до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України;

4) створення належних умов для функціонування Верховного Суду;

5) забезпечення припинення діяльності Верховного Суду України, і припинення діяльності та ліквідації Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України та державних підприємств, які обслуговували ці суди.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Верховному Суду затверджено призначення за кодом програмної класифікації видатків 0551010 «Здійснення правосуддя Верховним Судом» у сумі 2 460 869,7 тис. грн, у тому числі 1 326 535,0тис. грн – за загальним фондом державного бюджету та 1 134 334,7 тис. грн – за спеціальним фондом державного бюджету (за рахунок надходжень судового збору).

За загальним фондом державного бюджету Верховним Судом у 2020 році використано коштів у сумі 1 324 864,8 тис. грн, за спеціальним фондом – 773 921,2 тис. грн.

Повну інформацію про виконання Верховним Судом бюджету за 2020 рік було публічно представлено на Пленумі Верховного Суду 12 лютого 2021 року, а також розміщено на вебсайті Верховного Суду.

Начальник фінансово-економічного управління
Ірина САЛІЙЧУК

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Які стоматологічні послуги в Україні залишилися безкоштовними?

Опубліковано

on

У Національній службі здоров’я України розповіли, які стоматологічні послуги будуть безкоштовними.

Як ідеться у повідомленні НСЗУ у Facebook, в умовах вкрай обмеженого фінансування системи охорони здоров’я, найефективнішим у стоматологічній галузі є витрачання ресурсів лише на найнеобхідніше. «Для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію — зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Зокрема, безоплатними будуть медичні послуги, якщо в пацієнта діагностовано пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункул і фурункул, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки», — йдеться в повідомленні.

Також до безоплатного пакету входить планова дитяча стоматологія, бо вона дійсно може запобігти погіршенню загального здоров’я дитини. «У Програмі медичних гарантій цього року стоматологічну допомогу дорослим та дітям виділено в окремий амбулаторний пакет. Він покриватиме: ургентну стоматологічну допомогу дорослим та дітям; проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги; планову стоматологічну допомогу дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування», — йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у гарантований пакет.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram