Connect with us

В Україні

РРО – «кешбек»: за яких умов і коли?

Опубліковано

Податківці нагадують, що 19  квітня 2020 р. наберуть чинності Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20 вересня 2019 р. № 128-IX та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20 вересня 2019 р. № 129-IX.

Оновленою редакцією ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що з 1 жовтня 2020 р. покупці, сплативши за товар чи послугу від 850 грн та більше, зможуть оскаржувати видані їм з порушеннями чеки.

Механізм «Кешбек» запроваджується для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

Процедура повернення коштів «кешбек» така:

  • купуючи товар на суму, яка перевищує 850 грн., перевіряєте чек на сайті;
  • якщо його там немає, подаєте скаргу в Електронному кабінеті платника податків, використовуючи при цьому кваліфікований електронний підпис;
  • якщо чек не був фіскалізований, продавця штрафують, а ви повертаєте вартість покупки та залишаєте собі товар.

Оскаржувати чек можна за умови загальної покупки на суму понад 850 гривень.

Застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо – податкові органи мають довести, що продавець дійсно допустив порушення – встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документа. Податкова служба, в першу чергу, оцінюватиме достовірність документів, доданих до скарги, а не лише правомірність дій продавця стосовно покупця.

Після перевірки скарги податківцями та застосування штрафних (фінансових) санкцій до порушника (за рахунок цих санкцій, які будуть сплачені порушником до бюджету в повному обсязі), покупець отримає свою компенсацію («кешбек»), яка становитиме 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у скарзі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.