Connect with us

В Україні

Що буде з орендою паїв після реформи?

Опубліковано

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко роз’яснив, що буде з орендою паїв після земельної реформи.

Згідно останніх даних, в Україні оформлено понад 111 тисяч договорів емфітевзису, тобто довгострокового користування землею з правом відчуження, під які підпадають близько 600 тисяч гектарів аграрних угідь. У довгостроковій оренді перебуває, як мінімум, не менша площа. Такими юридичними інструментами за відсутності вільного обігу землі ховали фактичну купівлю-продаж паїв.

Першого липня 2021 року в Україні буде запущено ринок землі. За словами голови Держгеокадастру Романа Лещенка, це може спричинити соціальний конфлікт. Адже земля стане значно дорожчою, ніж вона була на час оформлення оренди.

«Емфітевзис у 2016 році з точки зору вартості землі коштував 500 умовних одиниць за гектар, а сьогодні це 1 500 доларів», — відзначив голова Держгеокадастру в інтерв’ю «Українській правді». На думку чиновника, бенефіціари договорів не можуть почуватися спокійно. Емфітевзис є обмеженим речовим правом, і після смерті власника паю правонаступник зможе продати його третім особам.

Разом із тим голова Держгеокадастру зазначив, що в угодах із використанням генеральної довіреності є ознаки удаваного правочину. Лещенко вважає цілком можливим розривання таких договорів емфітевзису в судах.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.