В Україні
Що робити, якщо в поїздці ви загубили закордонний паспорт?
Як діяти, якщо під час перебування за кордоном ви втратили (у вас вкрали) закордонний паспорт, роз’яснюють у Державній міграційній службі України.
У першу чергу необхідно звернутися до найближчого відділення поліції для складання заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи й відмітки, які були проставлені в паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви вам повинна бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.
Далі з довідкою, отриманою в поліції, потрібно звернутися в місцеве Посольство України. У диппредставництві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Потрібно буде надати всю запитувану документацію та інформацію про себе: поліцейську довідку/протокол, документи, що підтверджують вашу особу і громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо), квитанцію про сплату консульського збору.
Якщо у вас немає при собі жодного документа, що посвідчує особу та громадянство, необхідно буде знайти двох громадян України, які також перебувають в країні вашого нинішнього візиту і зможуть стати свідками, щоб підтвердити вашу особу та громадянство. Якщо свідків знайти немає можливості – потрібно вказати орган, який видавав вам загублений паспорт, для направлення працівниками консульської установи відповідного запиту щодо підтвердження факту видачі втраченого документа. На підставі поданих вами документів і відомостей, після встановлення вашої особистості та громадянства, співробітники консульства оформлять тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.
Після повернення додому бажано повідомити про втрату документа Міграційну службу. Для оформлення нового закордонного паспорта замість втраченого потрібно надати до підрозділу ДМС внутрішній паспорт громадянина України та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.
У службі також радять перед поїздкою підготуватися. А саме:
– збережіть для себе корисні контакти українського посольства або консульства України в тій країні, яку збираєтеся відвідати (всі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ);
– не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів і зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти (закордонний і внутрішній) слід також зберігати окремо один від одного;
– не слід залишати свої речі й документи без нагляду, не давати їх під заставу і не передавати третім особам.
Джерело: Юридичний вісник України