Connect with us

В Україні

Що робити, якщо в поїздці ви загубили закордонний паспорт?

Дата публікації:

Як діяти, якщо під час перебування за кордоном ви втратили (у вас вкрали) закордонний паспорт, роз’яснюють у Державній міграційній службі України.

У першу чергу необхідно звернутися до найближчого відділення поліції для складання заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи й відмітки, які були проставлені в паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви вам повинна бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

Далі з довідкою, отриманою в поліції, потрібно звернутися в місцеве Посольство України. У диппредставництві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Потрібно буде надати всю запитувану документацію та інформацію про себе: поліцейську довідку/протокол, документи, що підтверджують вашу особу і громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо), квитанцію про сплату консульського збору.

Якщо у вас немає при собі жодного документа, що посвідчує особу та громадянство, необхідно буде знайти двох громадян України, які також перебувають в країні вашого нинішнього візиту і зможуть стати свідками, щоб підтвердити вашу особу та громадянство. Якщо свідків знайти немає можливості – потрібно вказати орган, який видавав вам загублений паспорт, для направлення працівниками консульської установи відповідного запиту щодо підтвердження факту видачі втраченого документа. На підставі поданих вами документів і відомостей, після встановлення вашої особистості та громадянства, співробітники консульства оформлять тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.

Після повернення додому бажано повідомити про втрату документа Міграційну службу. Для оформлення нового закордонного паспорта замість втраченого потрібно надати до підрозділу ДМС внутрішній паспорт громадянина України та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

У службі також радять перед поїздкою підготуватися. А саме:

– збережіть для себе корисні контакти українського посольства або консульства України в тій країні, яку збираєтеся відвідати (всі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ);

– не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів і зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти (закордонний і внутрішній) слід також зберігати окремо один від одного;

– не слід залишати свої речі й документи без нагляду, не давати їх під заставу і не передавати третім особам.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів створять робочі групи

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій.

В кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Читати далі

В Україні

Інструкція Мінцифри із запису в чергу на вакцинацію проти COVID-19

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило інструкції щодо запису до листа очікування вакцинації від COVID-19, а саме:

інструкція для порталу Дія;

інструкція для застосунку Дія;

– 0 800 60 20 19 – для запису через національний контакт-центр МОЗ.

Зазначається, що станом на сьогодні понад 45 тисяч українців вже записалися до листа очікування вакцинації від COVID-19: у застосунку Дія – 39 153 осіб, а на порталі Дія – 5 344.

Читати далі

В Україні

Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна під час карантину

Опубліковано

on

Наказом Міністерства фінансів України затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» від 15 липня 2020 р. № 611.

Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитися за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram