Connect with us

В Україні

Що робити, якщо в поїздці ви загубили закордонний паспорт?

Дата публікації:

Як діяти, якщо під час перебування за кордоном ви втратили (у вас вкрали) закордонний паспорт, роз’яснюють у Державній міграційній службі України.

У першу чергу необхідно звернутися до найближчого відділення поліції для складання заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи й відмітки, які були проставлені в паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви вам повинна бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

Далі з довідкою, отриманою в поліції, потрібно звернутися в місцеве Посольство України. У диппредставництві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Потрібно буде надати всю запитувану документацію та інформацію про себе: поліцейську довідку/протокол, документи, що підтверджують вашу особу і громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо), квитанцію про сплату консульського збору.

Якщо у вас немає при собі жодного документа, що посвідчує особу та громадянство, необхідно буде знайти двох громадян України, які також перебувають в країні вашого нинішнього візиту і зможуть стати свідками, щоб підтвердити вашу особу та громадянство. Якщо свідків знайти немає можливості – потрібно вказати орган, який видавав вам загублений паспорт, для направлення працівниками консульської установи відповідного запиту щодо підтвердження факту видачі втраченого документа. На підставі поданих вами документів і відомостей, після встановлення вашої особистості та громадянства, співробітники консульства оформлять тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.

Після повернення додому бажано повідомити про втрату документа Міграційну службу. Для оформлення нового закордонного паспорта замість втраченого потрібно надати до підрозділу ДМС внутрішній паспорт громадянина України та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

У службі також радять перед поїздкою підготуватися. А саме:

– збережіть для себе корисні контакти українського посольства або консульства України в тій країні, яку збираєтеся відвідати (всі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ);

– не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів і зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти (закордонний і внутрішній) слід також зберігати окремо один від одного;

– не слід залишати свої речі й документи без нагляду, не давати їх під заставу і не передавати третім особам.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Більшість українців підтримують вступ України до НАТО

Опубліковано

on

Згідно даних соціологів, 64% українців підтримують ініціативу про вступ України в Північноатлантичний альянс.

Такі дані опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп», оприлюднені сьогодні на прес-конференції. Зокрема, 43% респондентів цілком підтримують вступ України до НАТО, 21% – скоріше підтримують. При цьому скоріше не підтримують 7% опитаних, 12% – цілком не підтримують вступ України в НАТО.

За словами доктора соціологічних наук Олександра Шульги, ці показники динамічні. «Коли в нас підвищується градус напруження, коли Росія стягує війська, коли йде або пряме вторгнення, як це було в 2015 році, то в нас набагато збільшується цифра тих, хто вважає, що Україні треба вступати до НАТО. В періоди відносного затишшя ця цифра дещо знижується, однак частка тих, хто вважає, що треба вступати до НАТО, завжди переважає кількість тих, хто вважає, що до НАТО вступати не треба», – пояснив він.

За його словами, цифра підтримки вступу до НАТО різко змінилася з 2014 році, коли лише 15-20% респондентів вважали, що Україні треба вступати до Альянсу, а на думку 50% опитаних цього робити не треба.

Водночас, за даними опитування, респонденти розглядають досить скептично можливість вступу України до НАТО найближчим часом. Лише 7% опитаних впевнені, що такий вступ можливий найближчим часом – до року, 28% – відповіли «вступ можливий». При цьому 37% опитаних переконані, що вступ можливий, але не в найближчі роки, 14% респондентів вважають, що він малоймовірний, а 14% – не вірять, що Україна вступить у НАТО.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Претенденти на житлові субсидії мають подавати декларацію про доходи та витрати

Опубліковано

on

Федерація профспілок України повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 претендентів на отримання житлових субсидій зобов’язано подавати декларацію про доходи та витрати.

Так, у травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Розширено перелік джерел доходу, які враховуються для розрахунку середньомісячного сукупного доходу. При призначенні субсидій враховуватимуться доходи від розміщення депозитів і дивіденди від цінних паперів.

Подати заявку та супровідні документи можна поштою або в електронній формі на сайті Мінсоцполітики, або у паперовому вигляді через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення у райдержадміністраціях.

Особам, які звернулися за призначенням житлової субсидії у травні-вересні 2021 р., вона буде призначена з травня 2021 р.

Читати далі

В Україні

Як можна автоматично оформити пенсію?

Опубліковано

on

В умовах пандемії майбутні пенсіонери можуть оформити виплати автоматично.

Для автоматичного призначення пенсії потрібно використовувати однойменний сервіс, який працював у 2020 році. Після досягнення пенсійного віку сервіс проінформує користувача про це, а також на ньому можна подивитися і уточнити розмір майбутньої пенсії.

Як подати необхідні дані на автоматичне призначення пенсії?

Для цього треба: – авторизуватися на веб-порталі Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису (КЕП);

  • заповнити анкету-заяву;
  • прикріпити відскановані копії документів;
  • підписати анкету-заяву електронним підписом;
  • звісно, надіслати анкету-заяву в орган Пенсійного фонду.

Після цього пенсія буде призначена автоматично по досягненню пенсійного віку. В повідомленні нададуть інформацію про дату призначення пенсії та її розмір. Особисто звертатися до Пенсійного фонду буде непотрібно. До речі, станом на квітень уже понад 80 тисяч українців подали заяви про автоматичне призначення пенсій.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram