В Україні
Що українці планують робити зі своїми паями?
Більшість власників паїв поскаржилася на «дешеву» оренду, але в разі запуску ринку землі продовжать їх здавати.
Як засвідчило вказане дослідження, 70% власників паїв у разі введення ринку земель сільськогосподарського призначення продовжать його обробляти, або здавати в оренду, 16% — мають намір його продати. Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 24—27 жовтня цього року. Близько чверті опитаних зазначили, що мають земельний пай: з них 6% — обробляють його самостійно, 17% — здають в оренду. Власників паїв найбільше на Заході, серед жителів сіл й осіб старшого віку. Головними причинами, чому вони не обробляють земельний пай самостійно, більше чверті опитаних вказали на відсутність фінансових можливостей і стан здоров’я (переважно через вік). Наявність інших видів доходів, відсутність відповідних знань й умінь для заняття фермерством, проживання в іншому населеному пункті відзначили 10—12%. Більшість власників паїв (73%) не вважають вартість оренди справедливою, протилежної думки — лише 15%; 42% вважають, що вартість оренди землі сільськогосподарського призначення повинна встановлюватися державою, 38% — визначатися ринком.
При тому ринковий механізм регуляції більше підтримують власники паїв, які самостійно їх обробляють, а також ті, хто вважає вартість оренди свого паю справедливою. При цьому молодь більше за ринок, старші — за регулювання державою. Ідею про ринок землі більше поділяють виборці «Голосу» та «Європейської солідарності».
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Було опитано: 2 000 респондентів (особисте формалізоване інтерв’ю).
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login