Connect with us

В Україні

Що зробити, аби заходи з відвернення пандемії не зруйнували економіку?

Європейська Бізнес Асоціація, громадська спілка «Спілка українських підприємців», IT Ukraine, ФРУ, УКАБ, Бізнес 100, СЕО club підтримують докладені зусилля Президента, Уряду України та органів місцевого самоврядування щодо запровадження карантинних заходів з метою протидії поширення захворювання, яким ВООЗ визнано гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Порівняльний аналіз заходів протидії розповсюдження COVID-19 в Україні та інших країнах, де вірус набув значно ширшого поширення, показує, що станом на 22 березня 2020 р. Україна вже застосувала комплекс більш жорстких заходів у порівнянні із рештою країн (заборона міжнародного та міжміського сполучення, значне обмеження руху міського транспорту, закриття публічних закладів в т.ч. громадського харчування, концертних майданчиків та  торговельних мереж).

Країни, де кількість захворілих на мільйон осіб перевищує показники України у сотні раз (Німеччина – 286 хворих/млн осіб, Нідерланди – 246 хворих/млн осіб, Швеція – 191 хворих/млн осіб, тощо) використовують лише частину заходів запроваджених в Україні. Водночас, в Україні планується нове вагоме розширення заходів, подібне до тих. що введені у найбільш постраждалих регіонах Італії та Китаю.

Це, в свою чергу, призведе до втрати мільйонів робочих місць та істотного недоотримання коштів бюджетами різних рівнів.

Саме тому бізнес-спільнота вважає, що в теперішніх умовах необхідно зосередитися на такому:

  • не допустити значної втрати робочих місць;
  • якнайшвидше виконати зобов’язання держави перед МВФ та для отримання фінансування прийняти два закони, зокрема закон про неможливість повернення банків екс-власникам;
  • негайно зменшити витрати бюджету (зупинити фінансування державних програм, тощо) та направити вивільнені кошти на боротьбу з пандемією;
  • забезпечити швидку та ефективну верифікацію отримувачів пенсійних та соціальних виплат і пільг, що дозволить виявити неіснуючих отримувачів та відповідно зменшить витрати держбюджету;
  • централізувати використання коштів в місцевих та державному бюджеті для контролю використання їх лише з метою боротьби з пандемією;
  • держава має забезпечити неоподаткований мінімальний дохід працівникам, які постраждали від запровадження карантинних заходів;
  • зупинити нарахування будь-яких фінансових санкцій всім суб’єктам господарювання, які мають кредити в банківських та фінансових установах.

Враховуючи вищевикладене, бізнес-спільнота звертається до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою негайно долучити бізнес-спільноту до розробки покрокових дій зменшення негативних наслідків пандемії на економіку як на державному рівні, так і в регіонах; та приймати і впроваджувати рішення лише після обговорення та погодження з бізнесом-спільнотою.

В Україні

Мін’юст та Офіс Генпрокурора скоординували зусилля для притягнення РФ до відповідальності

Заступник Міністра юстиції – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини та заступник Генерального прокурора підписали Меморандум про співробітництво.

Метою Меморандуму є посилення співпраці між двома органами для притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії.

Основний акцент в активізації спільної роботи буде зроблено на формуванні доказової бази та наданні інформаційно-правової підтримки у ході представництва інтересів України у міжнародних судових органах, зокрема ЄСПЛ.

«Протягом декількох років органи прокуратури залишалися нашим надійним партнером і ми очікуємо, що запроваджені ініціативи дозволять цій співпраці перейти на якісно новий рівень», – зазначив заступник Міністра юстиції Іван Ліщина.

Наразі у провадженні ЄСПЛ знаходиться 5 міждержавних справ України проти Росії. Протягом 6 років збройної агресії органи прокуратури передали Уповноваженому у справах ЄСПЛ 17 томів матеріалів. Ці документи склали основу доказової бази, що використовується Україною під час підтримання у Європейському суді з прав людини заяв проти РФ.

Цього року Департамент направив інформацію щодо виявлення російського озброєння на території Луганської області та катування і вбивств цивільного населення в Донецькій області.

Читати далі

В Україні

На порталі цифрової освіти з’явиться курс з онлайн-розрахунків

Національний банк України та Міністерство цифрової трансформації уклали Меморандум про співпрацю у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій, розвитку інформаційного суспільства, цифрових навиків та прав громадян.

Один із важливих напрямів співпраці – це розвиток цифрових навиків громадян, який під час карантину набув ще більшого значення. У межах співпраці Мінцифри та НБУ планують запустити навчальний курс для українців на порталі Дія. Цифрова освіта. Під час курсу розкажуть все про платіжні картки, платежі за допомогою смартфона та «розумного» годинника, платежі онлайн в Україні та за її межами, кредитні ліміти та безпеку розрахунків в Інтернеті.

«Меморандум допоможе, у тому числі, вдосконалити систему верифікації та ідентифікації громадян і бізнесу, а також спростити наявні для цього механізми та створити більш сучасні. Зокрема, це стосується е-резидентства. Цей інструмент дасть можливість іноземцям офіційно вести бізнес в Україні дистанційно. Також ми будемо разом розвивати інструменти, які дозволять поширити практику дистанційного підписання угод у фінансовій сфері», – зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ще один спільний пріоритет – сприяння переведенню розрахунків у всіх сферах державного сектору економіки в безготівкову форму.

Читати далі

В Україні

Запущено демонстраційну версію онлайн-реєстрації ТОВ

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» запустило демонстраційну версію онлайн-реєстрації ТОВ.

«Цей сервіс є сучасною електронною послугою у форматі “запитання-відповідь”, містить підказки та генерує всі документи, необхідні для державної реєстрації ТОВ. Тепер в цьому можуть переконатися усі охочі, оскільки на порталі «Онлайн будинок юстиції» запрацювала демонстраційна версія сервісу онлайн-реєстрації ТОВ», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

Ті, хто обирають між «паперовою» та «електронною» реєстрацією ТОВ, відтепер можуть не лише побачити, як виглядає відповідний онлайн-сервіс, а й перевірити його функціональність у тестовому режимі.

На відміну від повноцінного сервісу онлайн-реєстрації ТОВ, пропонована демоверсія не вимагає ідентифікації користувача з використанням кваліфікованого електронного ключа, що зумовлює втрату введеної користувачем інформації у випадку переходу з тестової на основну версію сервісу. Тому, якщо за результатами (чи в процесі) тестування Ви прийняли рішення зареєструвати ТОВ онлайн, спочатку потрібно авторизуватися у своєму персональному кабінеті на порталі «Онлайн Будинок Юстиції» і потім вводити відповідні дані.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.