Connect with us

В Україні

Скасування «єдиного податку» з 1 липня відкладається

Опубліковано

Повернення до довоєнного оподаткування та скасування низки податкових пільг із 1 липня, що раніше анонсували у Верховній Раді, не відбудеться.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, зазначивши при цьому, що поки що невідома нова дата ухвалення відповідного закону в другому читанні. «Відміна «єдиного податку в 2%», скасування пільги по сплаті податку для 1 та 2-ої груп ФОП, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО – всього цього з 1 липня не буде», – написав депутат.

Читайте також: Ознакою ризиковості для реєстрації податкової накладної є відсутність банківського рахунку у платника

Нагадаємо, більше року тому в березні 2022-го Володимир Зеленський анонсував нову податкову модель на час і після війни. В Офісі Президента всерйоз обговорювалося проведення в Україні достатньо радикальної податкової реформи, яка передбачатиме зменшення ставок. Ішлося про так звану модель, «10—10—10»: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО і 10% – ПДВ, а також скасування ЄСВ і військового збору 3%. Однак при цьому передбачалося майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.

Нагадаємо, 29 травня Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Податкового кодексу та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану. Законопроект № 8401 передбачав з 1 липня 2023 року скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку в розмірі 2% від суми доходу, а також можливості для ФОП – платників єдиного податку І та ІІ груп – не сплачувати єдиний податок та відновлення проведення документальних перевірок.

Читайте також: Деякі карантинні податкові пільги скасують

Такі податкові стимули були прийняті парламентом у березні 2022 року. Зазначимо також, що скасування пільг для бізнесу є одним із зобов’язань України перед МВФ щодо відновлення довоєнного стану податкової політики.

Водночас 7 червня Президент України заявив, що поки в Україні йде війна, введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливе.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.