Connect with us

В Україні

Споживча інфляція сповільнилася на 0,1%

Опубліковано

Нацбанк на своїй офіційній інтернет-сторінці оприлюднив інформацію щодо інфляційних процесів у квітні 2018 р.

У квітні 2018 р. споживча інфляція сповільнилась та становила 13,1 % у річному вимірі, хоча за прогнозами НБУ рівень сповільнення споживчої інфляції повинен був становити дещо вищі показники. Для порівняння, цей показник в березні 2018 р. становив 13,2 %.

На високих показниках інфляції (як і в попередні місяці) позначились зростання виробничих витрат, а саме заробітної плати. Окрім того, відбулось швидке відновлення споживчого попиту. На цінах на деякі групи непродовольчих товарів закордонного виробництва позначились випереджувальні закупки торгівельними мережами та зниження курсу гривні наприкінці 2017 – на початку 2018 р.

НБУ продовжив проводити жорстку монетарну політику, завдяки чому стало можливим стримати зростання цін. Але ціни на непродовольчі товари таки продовжували зростати. Зокрема – на меблі, ліки, одяг та взуття.

Темпи зростання цін на сирі продукти харчування в квітні дещо сповільнилися, але все ще залишилися суттєвими (22,6% у річному вимірі) та перевищили прогноз Національного банку. Такі показники обумовлені святковим та зовнішнім попитом, а також низьким рівнем пропозиції (зокрема м’яса).

Водночас зменшилися темпи зростання цін на овочі та фрукти, нижчими темпами зростали ціни на овочі борщового набору, насамперед завдяки сприятливій базі порівняння. Також нижчими темпами зростали ціни на банани завдяки корекції світових цін на ці фрукти, а також цитрусові завдяки розширенню імпортної пропозиції. Зростання цін на паливо уповільнилося за рахунок сприятливої ситуації на валютному ринку.

За оцінками Національного банку, відхилення фактичної інфляції у квітні від прогнозу є незначним та може бути нівельоване у наступні місяці. До того ж, монетарні умови є наразі досить жорсткими щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу Національного банку (8,9% р/р на кінець 2018 р.) та її повернення до цільового діапазону у середині 2019 р.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.