Справедливим роялті бути: Президент України підписав Закон №5572 - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Справедливим роялті бути: Президент України підписав Закон №5572

Дата публікації:

Важлива подія для музичної індустрії відбулася 10 лютого 2022 року – президент України Володимир Зеленський підписав Закон №5572 Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління, який було прийнято Верховною Радою України ще 25 грудня 2021 року.

Набуття чинності даного закону та належне його виконання:

  • Скасовує результати попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення, що були проведені з численними порушеннями;
  • Розблоковує роботу всіх зареєстрованих ОКУ, які можуть збирати роялті в межах свого каталогу до моменту визначення нової акредитованої ОКУ;
  • Припиняє повноваження діючої акредитаційної комісії та дає можливість сформувати та затвердити новий склад;
  • Перезапускає конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення.

З цього дня розпочинається процес перезапуску сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики у вищезазначених сферах. Він стосується представників телерадіомовлення, кіноіндустрії, HoReCa, рітейлу, організацій концертів та розважальних заходів та інших. Представникам даних сфер для легального використання музичного контенту необхідно отримати ліцензію від ОКУ, каталог яких включає найбільшу кількість українських та закордонних творів. Для авторів та правовласників – це можливість передати в управління ОКУ свої права  та отримувати справедливу винагороду за використання музичного контенту.

Прибічники закону №5572  ГО «УААСП»  висловили вдячність ініціаторам проєкту та Президенту України Володимиру Зеленському за підтримку важливих реформ: «Нарешті сфера роялті буде перезавантажена і Міністерство економіки України, дотримуючись законів та процедури, під пильним контролем громадськості, оголосить новий конкурс та розпочне рух до побудови прозорої, зрозумілої, справедливої системи збору і розподілу авторських грошей. Щоб автори та артисти згодом отримали змогу, нарешті, відчути в кишенях справедливо зароблені гроші. Дякуємо ініціаторам проекту Микиті Потураєву та Олександру Санченку. Дякуємо Народним Депутатам та Президенту України. Попереду ще багато спільної роботи. Дякуємо усім причетним українським авторам і запрошуємо приєднуватися до найбільшої авторської спільноти! Разом ми зможемо більше!».

Нагадаємо, що проблеми з  виплатами авторських роялті триває десятиріччями, а найбільш відчутно для творців відсутність виплат загострилася з початком пандемії, коли зникла можливість здійснювати концертну діяльність. Після проведення низки розслідувань з’ясувалося, що більша частина виплачених користувачами роялті не доходила до авторів, а мова йшла про мільйони гривень. У 2018 році колективним рішенням творців було створено ГО «УААСП», яка на сьогодні налічує більше 4000 українських авторів та десятки тисяч їхніх творів, а також майже весь світовий репертуар, що налічує 100 мільйонів творів. Генеральним директором став музикант, автор та фронтмен гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин. ГО «УААСП» весь час підтримувала законопроєкт №5572 та відстоювала інтереси авторів. Наразі в планах організації підготовка до нового конкурсу з акредитації, а також розробка та впровадження автоматизованої системи моніторингу та формування звітності  для подальшої обробки та розподілу звітів з фактично використаними музичними творами користувачами.

В Україні

Як розробити програму фахової передвищої освіти?

Опубліковано

on

От

Державна служба якості освіти України опублікувала Методичні рекомендації «Розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти».

Так, заклад фахової передвищої освіти розробляє освітньо‐професійні програми в межах ліцензованої спеціальності на основі стандартів і затверджує їх відповідно до власного положення про організацію освітнього процесу.

Читайте також: Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня, в університетах – 15 серпня

Освітньо‐професійна програма повинна містити:

1) вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;

2) зміст підготовки здобувачів фахової передвищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання;

3) обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття ступеня фахової передвищої освіти;

4) перелік освітніх компонентів і логічну послідовність їх виконання;

5) вимоги професійних стандартів (за наявності);

6) форми атестації здобувачів фахової передвищої освіти;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

7) вимоги до системи внутрішнього забезпечення якості фахової передвищої освіти;

8) перелік компетентностей випускника.

Цілі, сформульовані в освітньо‐професійній програмі, мають відповідати місії, стратегії закладу освіти, потребам заінтересованих сторін і тенденціям розвитку ринку праці.

Читати далі

В Україні

«Межигір’я» перетворять на державний парк-пам’ятку

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів своїм розпорядженням погодив клопотання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення на території Урядової резиденції «Межигір’я».

Читайте також: Знищене довкілля

«Міндовкілля, за ініціативи Прем’єр-міністра, розпочинає офіційний процес перетворення Урядової резиденції «Межигір’я» у державний парк-пам’ятку. Сподіваюся, що вже найближчим часом улюблене місце українських та іноземних туристів на Київщині стане природоохоронною територією, приміром, як «Феофанія», «Маріїнський парк» чи «Голосіївський ліс», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Щоб «Межигір’я» офіційно набуло статусу парку-пам’ятки державного значення, Міндовкілля має завершити всі юридичні процедури та підготувати відповідний проект Указу Президента.

Читати далі

В Україні

1 млрд євро на першочергові видатки під час воєнного стану від Німеччини

Опубліковано

on

От

Міністр фінансів України Сергій Марченко та Федеральний Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер підписали Угоду між Урядами України та Німеччини про надання Україні 1 млрд євро грантового фінансування.

Читайте також: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС

«Кошти будуть спрямовані до держбюджету України для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану», – зауважив С. Марченко.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.