Connect with us

В Україні

Стратегію розвитку громадянського суспільства пропонує до обговорення Кабмін

Дата публікації:

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України опублікував для обговорення проект Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки».

Стратегічними напрямами проекту Національної стратегії пропонується визначити:

– забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної, регіональної політики, вирішенні питань місцевого значення;

– створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій (інститутів) громадянського суспільства;

– стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;

– створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

Реалізація запропонованих заходів має позитивно вплинути на можливість реалізовувати права та інтереси усіх визначених заінтересованих сторін. Зокрема, передбачається:

– підвищення рівня обізнаності громадян про можливість створення організацій (інститутів) громадянського суспільства, а також спрощення процедур реєстрації таких організацій (інститутів);

– удосконалення форм участі громадян, організацій (інститутів) громадянського суспільства, жителів громад у прийнятті рішень як на національному, так і на місцевому рівні;

– підвищення рівня інституційної та ресурсної спроможності організацій (інститутів) громадянського суспільства, розширення механізмів фінансової підтримки таких організацій (інститутів) органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами, суб’єктами господарювання;

– розширення можливостей для здійснення діяльності організацій (інститутів) громадянського суспільства, їх участі у соціально-економічному житті, благодійній та волонтерській діяльності;

– поширення практик міжсекторальної співпраці між організаціями (інститутами) громадянського суспільства, суб’єктами господарювання та органами державної влади для досягнення суспільного блага та ін.

Передбачається, що реалізація Стратегії здійснюватиметься на національному та регіональному рівнях у партнерстві з організаціями (інститутами) громадянського суспільства. З цією метою Кабінетом Міністрів затверджуватимуться дворічні плани заходів.

Письмові пропозиції до проекту надсилати до 31 грудня 2020 р. за формою на електронну адресу: leonteva@kmu.gov.ua.

В Україні

За продаж вибухової речовини військовослужбовця засуджено до 3 років позбавлення волі

Опубліковано

on

За процесуального керівництва Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону Краснопільським районним судом Сумської області ухвалено обвинувальний вирок військовослужбовцю однієї з військових частин ЗСУ, дислокованої на Сумщині.

Досудовим розслідуванням установлено, що вказаний солдат-контрактник, проходячи військову службу в Збройних Силах України, незаконно придбав у невстановлений слідством спосіб пластичну вибухову речовину на основі гексогену, вагою понад 6,5 кг та зберігав її за місцем свого проживання. В подальшому підозрюваний збув частину зазначеної вибухової речовини, але був викритий та затриманий правоохоронцями.

Краснопільський районний суд Сумської області погодився з доказами сторони обвинувачення та визнав військовослужбовця винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України.  За незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, обвинуваченого засуджено до 3 років позбавлення волі.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону

Читати далі

В Україні

Для боротьби проти рейдерства з використанням держреєстрів створено робочу групу

Опубліковано

on

Нотаріальна палата України повідомляє, що наказом Міністерства юстиції України від 6 квітня 2021 р. № 1259/5 створено Робочу групу з удосконалення законодавства та державних реєстрів з метою запобігання неправомірним рішенням (діям) державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та бізнесу.

До її складу входять представники Міністерства юстиції України, його профільних департаментів, Нотаріальної палати України, ДП НАІС, ГО «Державні реєстратори», Світового банку в Україні.

Завдання Робочої групи – напрацювати пропозиції та алгоритми удосконалення процесу державної реєстрації з метою запобігання неправомірним рішенням (діям) державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та бізнесу в реєстрах.

Читати далі

В Україні

До загальнонаціонального локдауну закликає мер Києва

Опубліковано

on

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну.

«Україна сьогодні – в трійці європейських країн за кількістю хворих за добу і кількістю смертей від COVID-19. Тільки з початку цього місяця, з 1 квітня, в країні померли 3556 людей. У Києві померли – 392 хворих. Це за 9 днів! Така страшна динаміка розповзання вірусу… Скільки ще людей повинні захворіти, скільки померти, щоб Уряд, центральна влада зрозуміли, що потрібні негайні заходи на державному рівні?! Інакше, ще й в умовах відсутності масового вакцинування, країну чекає катастрофа. Тому я звертаюся до Уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну! Справжнього. З обмеженням пересування між регіонами країни, з контролем за дотриманням суворих правил», – заявив В. Кличко.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram