Connect with us

В Україні

Суддівський саботаж

Судді затягують передачу гучних справ до Вищого антикорупційного суду.

Так, Шевченківський районний суд Києва відмовився передавати кілька гучних корупційних справ напряму до новоствореного Вищого антикорупційного суду. «Двадцятого вересня відбулося засідання у справі обвинуваченого в розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка… Закон вимагає передачу всіх справ топ-корупції напряму до антикорупційного суду. Але судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль відмовилися виконати закон і передати справу у ВАКС, а направили її до Київського апеляційного суду, щоб той, у свою чергу, звернувся до Верховного Суду… Водночас 16 вересня ці ж судді Шевченківського суду передали напряму до ВАКС справу спільників Мартиненка — Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують у цій же схемі, повідомили у коментарі в «Центрі протидії корупції».

«Справа Мартиненка не єдина, яку Шевченківський суд вирішив затягнути. Раніше цей суд відмовився передавати до ВАКС резонансну справу екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, — йдеться в повідомленні.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Співфінансування на придбання житла в Києві стало доступним для всіх пільгових категорій

В Києві запустили оновлену програму співфінансування на придбання житла, якою можуть скористатися усі пільгові категорії громадян.

Раніше програма була доступною тільки для осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (учасників АТО та членів їх сімей).

Кошти виділяються згідно із розпорядженням КМДА «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на придбання житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства» № 1249.

«Бюджетні кошти спрямовують на оплату частини вартості житла для громадян, які перебувають на квартирному обліку у столичних райдержадміністраціях. Згідно з вимогами Порядку, для громадян, які мають статус осіб, котрі захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (учасників АТО та членів їхніх сімей), гранична частина вартості становить 50 відсотків фактичної вартості кожного квадратного метра житла, для інших пільгових категорій – 30 відсотків», – зазначив директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Сергій Мартинчук.

Осіб, які можуть придбати житло на умовах співфінансування, визначають районні держадміністрації. Відповідні списки подають до головного розпорядника бюджетних коштів для укладення договорів (згідно з Порядком).

Щоб взяти участь у програмі, громадяни повинні звернутися з відповідною заявою до відділу обліку та розподілу житлової площі районної держадміністрації (за місцем перебування на квартирному обліку).

У столичному бюджеті для реалізації програми «Доступне житло» передбачено 208,5 млн грн.

Читати далі

В Україні

Запрацював оновлений Єдиний державний реєстр

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» впровадило в промислову експлуатацію оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

«Ми доклали максимум зусиль для того, щоб перехід на новий ЄДР викликав якомога менше незручностей для користувачів. Команді ДП «НАІС» вдалося завершити міграцію ввечері 11 серпня – на п’ять днів раніше консервативного сценарію, – повідомив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний.

Новий ЄДР побудований на сучасній архітектурі, серед його переваг:

 • веб-інтерфейс – відпала необхідність встановлювати окремий застосунок на персональні комп’ютери користувачів;
 • безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;
 • внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап (без проведення технічних дій);
 • облік сімейних фермерських господарств та додаткова окрема ознака створення таких господарств;
 • автоматична актуалізація даних;
 • окремий блок для внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (зараз така інформація вноситься держреєстраторами в довільній формі);
 • електронний адресний довідник, який дозволяє обирати назви вулиць з автоматичного переліку (сьогодні набір адрес реєстратор здійснює вручну);
 • можливість вносити відомості щодо заяв про отримання копій документів із реєстраційної справи, формуючи відповідні запити;
 • створення нових друкованих форм документів (заява, рішення про відмову) та оновлення і стандартизацію існуючих (витяг, виписка тощо);
 • PDF-формат для скан-копій документів (раніше програмне забезпечення ЄДР підтримувало тільки формат зображення TIFF);
 • припинення ФОП в один етап;
 • створення нових реєстраційних дій;
 • внесення та зняття заборони вчинення реєстраційних дій.

Читати далі

В Україні

Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги переведено в електронну форму

Міністерством соціальної політики України переведено в електронну форму Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги.

Розроблений інтерфейс дозволить спростити доступ користувачів до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги з можливістю безоплатного пошуку відомостей за найменуванням, місцезнаходженням, кодом ЄДРПОУ та іншими даними отримувача гуманітарної допомоги.

Це перший етап впровадження Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги, яка відповідно до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації ведення Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги» передбачає створення єдиної інформаційної системи ведення Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, реєстру вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою, а також контролю за її цільовим використанням.

Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги доступний за посиланням.

Читати далі

В тренді

Telegram