Connect with us

В Україні

Суди скаржаться на брак коштів

Опубліковано

Голова ДСА України Зеновій Холоднюк заявляє, що через недостатнє фінансування судової гілки влади в Україні поставлено під загрозу конституційне право громадян на доступ до правосуддя.

Про це він сказав в одному зі своїх інтерв’ю. За його словами, в державному бюджеті на 2020 рік на забезпечення функціонування судової влади було передбачено 14,6 млрд грн, що на 1 млрд гривень менше, ніж було використано у 2019 році. Через це, як зазначив З. Холоднюк, сформувався значний дефіцит витрат на забезпечення роботи судів. Зокрема, не було враховано підвищення посадових окладів суддів, через що довелося жертвувати фондом заробітної плати працівників апаратів судів, витратами на матеріально-технічне забезпечення судів, видатками розвитку. «У 2019 році середньомісячна зарплата працівника апарату суду становила 18 400 гривень, на сьогодні вона зменшилася практично в два рази. Це викликало об’єктивні колективні скарги працівників в усі державні органи», – говорить глава ДСА України. Він побоюється, що через таку ситуацію може початися відтік кадрів із судової системи. Й хоча при внесенні змін до держбюджету навесні на 1 млрд 77 млн гривень збільшили витрати на фонд заробітної плати, загальну проблему це не вирішило. ДСА сподівається, що восени в бюджет внесуть додаткові зміни та забезпечать необхідне фінансування.

За словами Зеновія Холоднюка, ця проблема є критичною з точки зору дотримання конституційного обов’язку держави надати громадянам доступ до правосуддя. «Якщо цього не відбудеться, то суди не зі своєї волі будуть змушені призупиняти роботу, бо не матимуть, за рахунок чого забезпечувати відправлення правосуддя для громадян та інших учасників судового процесу», – наголосив голова ДСА України. Також, за словами З. Холоднюка, не були передбачені кошти на впровадження в судах заходів з боротьби з коронавірусом. Протягом березня-квітня ДСАУ двічі зверталася до прем’єр-міністра про виділення близько 200 млн гривень з резервного фонду Кабміну і Стабілізаційного фонду держбюджету на ці цілі, але уряд так і не надав ці кошти. Тож ДСА, апеляційні та місцеві суди змушені були вживати всіх необхідних заходів для мінімізації ризиків, зокрема, почали активно використовуватися електронні сервіси для дистанційного проведення засідань та оповіщення громадян: відеоконференцзв’язок й електронні повістки. Допомогу в запобіганні поширенню коронавірусу також надали міжнародні партнери. У зв’язку з цим З. Холоднюк вважає необ’єктивними скарги до Вищої ради правосуддя щодо бездіяльності керівництва ДСА в питаннях фінансування судової гілки влади.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.