Connect with us

В Україні

Суди скаржаться на брак коштів

Дата публікації:

Голова ДСА України Зеновій Холоднюк заявляє, що через недостатнє фінансування судової гілки влади в Україні поставлено під загрозу конституційне право громадян на доступ до правосуддя.

Про це він сказав в одному зі своїх інтерв’ю. За його словами, в державному бюджеті на 2020 рік на забезпечення функціонування судової влади було передбачено 14,6 млрд грн, що на 1 млрд гривень менше, ніж було використано у 2019 році. Через це, як зазначив З. Холоднюк, сформувався значний дефіцит витрат на забезпечення роботи судів. Зокрема, не було враховано підвищення посадових окладів суддів, через що довелося жертвувати фондом заробітної плати працівників апаратів судів, витратами на матеріально-технічне забезпечення судів, видатками розвитку. «У 2019 році середньомісячна зарплата працівника апарату суду становила 18 400 гривень, на сьогодні вона зменшилася практично в два рази. Це викликало об’єктивні колективні скарги працівників в усі державні органи», – говорить глава ДСА України. Він побоюється, що через таку ситуацію може початися відтік кадрів із судової системи. Й хоча при внесенні змін до держбюджету навесні на 1 млрд 77 млн гривень збільшили витрати на фонд заробітної плати, загальну проблему це не вирішило. ДСА сподівається, що восени в бюджет внесуть додаткові зміни та забезпечать необхідне фінансування.

За словами Зеновія Холоднюка, ця проблема є критичною з точки зору дотримання конституційного обов’язку держави надати громадянам доступ до правосуддя. «Якщо цього не відбудеться, то суди не зі своєї волі будуть змушені призупиняти роботу, бо не матимуть, за рахунок чого забезпечувати відправлення правосуддя для громадян та інших учасників судового процесу», – наголосив голова ДСА України. Також, за словами З. Холоднюка, не були передбачені кошти на впровадження в судах заходів з боротьби з коронавірусом. Протягом березня-квітня ДСАУ двічі зверталася до прем’єр-міністра про виділення близько 200 млн гривень з резервного фонду Кабміну і Стабілізаційного фонду держбюджету на ці цілі, але уряд так і не надав ці кошти. Тож ДСА, апеляційні та місцеві суди змушені були вживати всіх необхідних заходів для мінімізації ризиків, зокрема, почали активно використовуватися електронні сервіси для дистанційного проведення засідань та оповіщення громадян: відеоконференцзв’язок й електронні повістки. Допомогу в запобіганні поширенню коронавірусу також надали міжнародні партнери. У зв’язку з цим З. Холоднюк вважає необ’єктивними скарги до Вищої ради правосуддя щодо бездіяльності керівництва ДСА в питаннях фінансування судової гілки влади.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

З 1 березня прийматимуть документи для участі в конкурсі для обрання суддею ЄСПЛ від України

Опубліковано

on

Конкурсна комісія із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України оголосила про початок прийому документів для участі в конкурсі, який триватиме з 1 березня до 30 березня 2021 р. (включно).

Порядок проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, вимоги до кандидатів визначено Положенням про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, затвердженим Указом Президента України від 19 лютого 2021 р. № 63.

Документи подаються до конкурсної комісії поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або особисто (у закритому конверті, засвідченому особистим підписом, з позначенням на конверті «Конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України») за адресою: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11, Офіс Президента України.

Читати далі

В Україні

КСУ розпочав розгляд «карантинної справи»

Опубліковано

on

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи щодо оскарження «карантинної» постанови Кабміну в частині встановлення заборони на надання деяких медичних послуг.

У четвер, 25 лютого, Велика палата КСУ на пленарному засіданні розпочала розгляд подання 48-ми народних депутатів, в якому вони оскаржують окремі пункти постанови Кабміну № 641 від 22 липня минулого року в частині обмеження надання медичних послуг медичними закладами. Варто зазначити, що на засідання суду не з’явилися ані представники суб’єкта подання – народні депутати, ані представник Кабміну. Як вказав у своєму виступі суддя-доповідач у даній справі Віктор Городовенко, «48 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду з клопотанням визнати неконституційними положення підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови Кабінету міністрів «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами».

«На думку народних депутатів, запровадження такої вибірковості означає, що медичну допомогу надаватимуть не в усіх випадках, і це запроваджує вибірковий підхід до надання медичної допомоги, тобто порушена стаття 64 Конституції, яка гарантує рівне право на доступ до медичної допомоги. Також автори подання вважають, що норми постанови Кабміну суперечать приписам частини 1 і 2 статті 24, частини 1 і 2 статті 42, статті 43, частині 1 та 3 статті 49, статті 64, частини 1 статті 92 Конституції України», — сказав суддя-доповідач.

Як було зазначено, суд розглядатиме дану справу в закритому режимі, після цього буде винесено рішення, яке оприлюднять на сайті КСУ.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Премія Держдепу екс-генпрокурору

Опубліковано

on

Днями Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про вручення колишньому Генеральному прокурору України Руслану Рябошапці нової премії Державного департаменту в сфері в боротьби з корупцією.

Про це йдеться в заяві Блінкена на сайті Держдепу та інформації Посольства України в США: «Вітаємо колишнього Генпрокурора Руслана Рябошапку, одного з 12 лауреатів премії Державного департаменту з боротьби з корупцією. Очолений ним процес переатестації прокурорів мав довготривалий вплив та за підтримки українського уряду був доведений до кінця його наступником».

Як зазначив Ентоні Блінкен, «в усьому світі корупція загрожує безпеці та стабільності, заважає економічному зростанню, підриває демократію та права людини, знищує довіру громадськості до державних інституцій, сприяє міжнародній злочинності, та спустошує державні та приватні ресурси. Адміністрація Байдена визнає, що досягнути успіху в боротьбі з цими проблемами можна лише у співпраці із відданими партнерами, сміливими людьми, які борються із корупцією та країнами, які працюють над втіленням своїх зобов’язань щодо міжнародних антикорупційних стандартів. Через це я оголошую нову премію Державного департаменту з боротьби з корупцією, яка вшановує осіб, які невтомно працювали, захищаючи прозорість, долали корупцію, та гарантували підзвітність у своїх країнах».

У переліку лауреатів також представники з Албанії, Еквадору, Гватемали, Гвінеї, Індії, Лівії, Філіппін та інших країн.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram