В Україні
Типові помилки при заповнені звітності з рентної плати за користування надрами
Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що при заповненні звітності з рентної плати за користування надрами, зокрема додатку 1 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до податкової декларації, платники припускаються таких помилок:
1) Застосування понижуючого коефіцієнта 0,95 при обчисленні податкових зобов’язань, без зазначення спеціального дозволу на користування надрами, номеру та дати державної експертизи виконаної за власний кошт.
ДПС нагадує, що Законом України від 16 січня 2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» до п. 252.22 ст. 252 Податкового кодексу України внесено зміни, де при обчисленні податкового зобов’язання з Рентної плати застосовується коефіцієнт 0,95 замість 0,7 у разі дотримання надрокористувачем умов провадження діяльності з видобування, які встановлені затвердженими у визначеному законодавством порядку кондиціями на мінеральну сировину ділянки надр, в межах якої здійснюється видобування на підставі виконання надрокористувачем, не раніше ніж за 5 років до дати обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати, державної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин;
2) Застосування неіснуючих ставок. Чинні ставки Рентної плати передбачені п. 252.20 ст. 252 ПКУ.
3) Визначення об’єкта оподаткування, розрахункової та/або фактичної вартості товарної продукції є необхідними елементами при обчисленні податкового зобов’язання з Рентної плати, однак деякими платниками не зазначено даного показника, що унеможливлює перевірку достовірності задекларованих грошових зобов’язань.
Нагадаємо, форма Податкової декларації з Рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 р. № 719.