Connect with us

В Україні

У фокусі проблеми корупції

Опубліковано

Понад 60% українців відзначають зростання рівня корупції в минулому році.

Про це свідчать результати дослідження «Корупція в Україні 2023: розуміння, сприйняття, поширеність», презентоване нещодавно в Національному агентстві з питань запобігання корупції. Згідно з його результатами, зростання рівня корупції в 2023 році відзначають 61,2% населення, що в понад два рази більше, аніж у 2022-му, та 46,3% представників бізнесу, що майже втричі перевищує показник минулого року.

Читайте також: Скорочено чисельність працівників секретаріатів КМУ, Уповноваженого із захисту державної мови і НКЦПФР

Дослідження також демонструє оцінку корупційного досвіду громадян. Найчастіше зіштовхуються з корупцією ті, хто звертається до сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ, отримує послуги у сферах будівництва і земельних відносин та медицини, а також з підключення або обслуговування систем електро-, газо- і водопостачання, водовідведення. 3 точки зору бізнесу, найкорумпованішими сферами є митниця, правоохоронні органи, будівництво та земельні відносини, постачання електрики, газу і води.

Читайте також: Безпека vs приватність. Чи потрібен Україні повсюдний відеонагляд?

Уточнимо, дослідження «Корупція в Україні 2023: розуміння, сприйняття, поширеність» провела дослідницька агенція Info Sapiens на замовлення Національного агентства з питань запобігання корупції впродовж листопада-грудня минулого року шляхом опитування населення (2 488 особистих інтерв’ю), і представників бізнесу (1 208 телефонних інтерв’ю). Додамо, що це вже п’яте національне опитування населення та представників бізнесу для комплексної оцінки корупційної ситуації в Україні. Перша хвиля дослідження була проведена в 2017 році, друга – в 2020, третя – в 2021, четверта – в 2022.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.