Connect with us

В Україні

У ВР загрузли законопроекти, без яких є неможливою співпраця з МВФ

Опубліковано

Європейська Бізнес Асоціація закликала Верховну Раду прийняти проекти Законів про неповернення банків екс-власникам та щодо змін до держбюджету на 2020 рік, що є важливим кроком для реалізації нової програми співпраці з МВФ, а також отримання додаткової допомоги на подолання наслідків пандемії коронавірусу

Банківський законопроект № 2571-д був ухвалений у першому читанні ще 30 березня. Його прийняття гарантуватиме невідворотність виведення банків з ринку, змінить процедуру оскарження рішень регулятора та інших уповноважених органів у процесі виведення банків, чітко визначатиме передумови та процедуру отримання компенсації колишніми власниками, удосконалить процедуру прийняття рішень Нацбанком.

Законопроект про внесення змін до держбюджету на 2020 рік передбачає, зокрема, перерозподіл коштів для створення стабілізаційного фонду для протидії коронавірусу та його економічним наслідкам. Цей пункт додався до вимог МВФ нещодавно, у зв’язку з тим, що видатки на подолання медичних та економічних наслідків COVID-19 не могли бути передбачені в чинному бюджеті.

Як зазначає Європейська Бізнес Асоціація, провідні експерти прогнозують, що у випадку продовження карантину на декілька місяців, та за наявності програми МВФ, ВВП України у 2020-му р. впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол. США. Без підтримки МВФ, девальвація гривні може сягнути 45-65% від поточного рівня, до 50-80 грн/дол. США, для стабілізації курсу необхідно буде вводити жорсткі валютні обмеження, які поглиблять кризові явища. Знецінення гривні призведе до зростання інфляції до 20-50% та падіння реальних доходів населення принаймні на 30%, тощо.

«Ми розуміємо ажіотаж до законопроекту щодо банків, більше 16 тисяч правок є яскравим тому свідченням. Однак, сподіваємось, що народні обранці все ж активізуються, аби зробити вирішальний крок до співпраці з МВФ. Адже без підтримки МВФ та інших міжнародних організацій з бюджетними розривами доведеться справлятись дуже болючими для всіх методами, до прикладу, шляхом різкого підвищення податків, скороченням видатків бюджету, вдавшись до друку грошей, тощо», – зауважила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.