В Україні
У Єврокомісії підказали, як розв’язати «конституційну дилему»

У Європейській комісії вважають, що Україна може вирішити «конституційну дилему», спричинену рішенням Конституційного суду, шляхом перезавантаження судової реформи.
Про це заявила заступниця генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів з розширення Єврокомісії Катарина Матернова під час виступу на онлайн-форумі коаліції «Реанімаційний пакет реформ «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса». Як було зазначено, зараз в Україні спостерігається «конституційна дилема», оскільки було суттєво позбавлено повноважень один із ключових суб’єктів антикорупційної інфраструктури — Національне агентство з питань запобігання корупції. Катерина Матернова нагадала, що агентство було створене завдяки співпраці української влади з міжнародними партнерами і за участі представників громадянського суспільства. На переконання єврочиновниці, немає легкої відповіді на дане запитання, але можна спробувати знайти шлях врегулювання ситуації. «Я вважаю, що можна знайти вихід через перезапуск судової реформи, яка враховуватиме різні її елементи», — сказала представниця Єврокомісії.
Джерело: Юридичний вісник України
В Україні
З 1 березня прийматимуть документи для участі в конкурсі для обрання суддею ЄСПЛ від України

Конкурсна комісія із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України оголосила про початок прийому документів для участі в конкурсі, який триватиме з 1 березня до 30 березня 2021 р. (включно).
Порядок проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, вимоги до кандидатів визначено Положенням про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, затвердженим Указом Президента України від 19 лютого 2021 р. № 63.
Документи подаються до конкурсної комісії поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або особисто (у закритому конверті, засвідченому особистим підписом, з позначенням на конверті «Конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України») за адресою: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11, Офіс Президента України.
В Україні
КСУ розпочав розгляд «карантинної справи»

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи щодо оскарження «карантинної» постанови Кабміну в частині встановлення заборони на надання деяких медичних послуг.
У четвер, 25 лютого, Велика палата КСУ на пленарному засіданні розпочала розгляд подання 48-ми народних депутатів, в якому вони оскаржують окремі пункти постанови Кабміну № 641 від 22 липня минулого року в частині обмеження надання медичних послуг медичними закладами. Варто зазначити, що на засідання суду не з’явилися ані представники суб’єкта подання – народні депутати, ані представник Кабміну. Як вказав у своєму виступі суддя-доповідач у даній справі Віктор Городовенко, «48 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду з клопотанням визнати неконституційними положення підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови Кабінету міністрів «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами».
«На думку народних депутатів, запровадження такої вибірковості означає, що медичну допомогу надаватимуть не в усіх випадках, і це запроваджує вибірковий підхід до надання медичної допомоги, тобто порушена стаття 64 Конституції, яка гарантує рівне право на доступ до медичної допомоги. Також автори подання вважають, що норми постанови Кабміну суперечать приписам частини 1 і 2 статті 24, частини 1 і 2 статті 42, статті 43, частині 1 та 3 статті 49, статті 64, частини 1 статті 92 Конституції України», — сказав суддя-доповідач.
Як було зазначено, суд розглядатиме дану справу в закритому режимі, після цього буде винесено рішення, яке оприлюднять на сайті КСУ.
Джерело: Юридичний вісник України
В Україні
Премія Держдепу екс-генпрокурору

Днями Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про вручення колишньому Генеральному прокурору України Руслану Рябошапці нової премії Державного департаменту в сфері в боротьби з корупцією.
Про це йдеться в заяві Блінкена на сайті Держдепу та інформації Посольства України в США: «Вітаємо колишнього Генпрокурора Руслана Рябошапку, одного з 12 лауреатів премії Державного департаменту з боротьби з корупцією. Очолений ним процес переатестації прокурорів мав довготривалий вплив та за підтримки українського уряду був доведений до кінця його наступником».
Як зазначив Ентоні Блінкен, «в усьому світі корупція загрожує безпеці та стабільності, заважає економічному зростанню, підриває демократію та права людини, знищує довіру громадськості до державних інституцій, сприяє міжнародній злочинності, та спустошує державні та приватні ресурси. Адміністрація Байдена визнає, що досягнути успіху в боротьбі з цими проблемами можна лише у співпраці із відданими партнерами, сміливими людьми, які борються із корупцією та країнами, які працюють над втіленням своїх зобов’язань щодо міжнародних антикорупційних стандартів. Через це я оголошую нову премію Державного департаменту з боротьби з корупцією, яка вшановує осіб, які невтомно працювали, захищаючи прозорість, долали корупцію, та гарантували підзвітність у своїх країнах».
У переліку лауреатів також представники з Албанії, Еквадору, Гватемали, Гвінеї, Індії, Лівії, Філіппін та інших країн.
Джерело: Юридичний вісник України
-
В Україні3 дні тому
Який адаптивний карантин запроваджено з 24 лютого?
-
В Україні4 дні тому
Рекомендації школам на період адаптивного карантину
-
Законодавство2 дні тому
Адаптивний карантин продовжено до 30 квітня 2021 р.
-
Думка експерта4 дні тому
Ще одна «освітня революція» — реформа освіти чи її руйнування?
-
В Україні3 дні тому
Закладам передвищої та вищої освіти рекомендовано змішану форму навчання
-
Судова практика7 днів тому
Спори про оскарження рішень і дій загальних зборів кооперативу підлягають розгляду в порядку господарського судочинства