Connect with us

В Україні

Ухилянтів можуть позбавити низки держпослуг

Опубліковано

Загальна мобілізація в Україні триває, і все частіше при наданні адміністративних послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ.

Про це міністр юстиції Денис Малюська сказав в інтервʼю Еммі Антонюк, відповідаючи на запитання щодо обмежень у наданні адміністративних послуг військовозобов’язаним, які ухиляються від мобілізації. Як було зазначено, закон про адміністративні послуги з моменту його прийняття, ще задовго до війни, передбачав, що держава може вимагати від громадянина військово-обліковий документ як умову для надання такої послуги. За словами міністра, це було й залишається в законі, а уряд своїми рішеннями лише врегулює при наданні яких послуг обов’язково повинен бути військово-обліковий документ. «Тобто треба, щоб людина з’явилася «на радарах» держави, аби було зрозуміло, де така особа знаходиться, хто вона і які засоби зв’язку з нею є. Це – нормальний правильний природний процес. Процес цей триває, я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм. Та надалі все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава запитуватиме такий документ, зокрема при перетині кордону», – наголосив Д. Малюська.

Читайте також: Без протоколу й суду… Яким є штраф за неявку в ТЦК з 1 червня

Як було уточнено, такий закон на сьогодні діє й очікувати якоїсь широкомасштабної реформи, масового внесення змін у законодавство не потрібно. «Наразі чимало послуг надаються й регулюються на підзаконному рівні і є закон, який надає таку можливість і надалі кількість цих послуг збільшуватиметься».

Міністр також нагадав, що в Україні існують сотні, якщо не тисячі, адмінпослуг, де держава комунікує з громадянином, якому треба документ чи його дублікат. «І всюди з’являється можливість попросити військово-обліковий документ», – зазначив міністр. При цьому посадовець додав, що на певних послугах, які стосуються членів сім’ї військовозобов’язаного, його дітей, держава «жодних блоків» не ставитиме. «Ми досить обережно ставимося до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі. Тобто, якщо йтиметься про щось, що є задля гарного способу життя, для комфорту більшого й стосується лише особисто військовозобов’язаного, то рано чи пізно держава почне вимагати військово-обліковий документ. Що стосується критично важливих послуг, аби жити, щоб сім’я, діти нормально себе почували, то держава в такому випадку обмежень застосовувати точно не буде», – уточнив Денис Малюська.

Читайте також: «Мобілізація» авто для ЗСУ

Підготував Федір Мороз,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.