Connect with us

В Україні

Україна передала суду ООН заяву з приводу юрисдикції у справі проти РФ

Опубліковано

Міністерство закордонних справ передало до Міжнародного суду ООН письмову заяву, яка переконливо демонструє, що суд має юрисдикцію розглядати всі позовні заяви нашої країни до Російської Федерації.

 

Про це йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій прес-службою зовнішньополітичного відомства. «Чотирнадцятого січня Україна передала свої письмові зауваження та позицію до Міжнародного суду ООН у відповідь на заперечення Російської Федерації з приводу відсутності в суду юрисдикції розглядати міждержавний спір щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації», — йдеться в документі.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що в своєму позові Україна вимагає від Російської Федерації відшкодування збитків за триваючі і систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. У червні 2018 року Україна подала Меморандум на підтримку своїх вимог, що супроводжуються широким переліком задокументованих доказів серйозних порушень РФ вищезгаданих конвенцій. Росія подала свої заперечення з приводу юрисдикції до Міжнародного суду ООН у вересні 2018-го.

«Письмова заява України, яка передана до МС ООН, переконливо демонструє, що суд має юрисдикцію розглядати всі позовні вимоги України», — акцентували в МЗС.

Як зазначається в заяві, по-перше, Україна заявляє, що дотрималася всіх необхідних вимог досудового врегулювання спору, що надає МС ООН юрисдикцію розглядати спір з Російською Федерацією щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

По-друге, Україна доводить, що більшість заперечень Російської Федерації є неприйнятними на попередньому етапі розгляду справи, оскільки вони можуть розглядатися під час заслуховування справи по суті.

По-третє, Україна вказує, що питання стосовно тлумачення конвенцій мають вирішуватися на етапі розгляду справи по суті.

Наступним процедурним кроком у цій справі буде призначення усних слухань заперечень Російської Федерації з приводу юрисдикції, після яких Міжнародний суд ООН ухвалить рішення з приводу наявності юрисдикції, уточнили в МЗС.

Нагадаємо, Україна ініціювала свій позов проти Російської Федерації в січні 2017-го. В квітні цього ж року МС ООН прийняв рішення про застосування тимчасових заходів, наказуючи Росії утримуватися від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу, забезпечити доступ до освіти українською мовою та не загострювати спір.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.