Connect with us

В Україні

Українські аграрії позбавлені інноваційних засобів захисту рослин

Опубліковано

Європейська Бізнес Асоціація звернулась з проханням до народних депутатів ухвалити проект Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України» № 2289 на найближчому засіданні Верховної Ради України, аби розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних засобів захисту рослин.

Вже близько чотирьох років українські аграрії не мають повноцінного доступу до інноваційних засобів захисту рослин або ж отримують їх на 4-5 років пізніше, аніж аграрії в інших країнах.

Така ситуація склалася внаслідок того, що в українському галузевому законодавстві на початку 2016 р. з’явилась норма, відповідно до якої завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, можливе тільки за умови документального підтвердження їх державної реєстрації в країні-виробнику. Однак, цю вимогу неможливо виконати на практиці, адже такої норми не існує в законодавстві країн ЄС чи інших розвинених країн.

Нині українські аграрії фактично позбавлені інноваційних продуктів, які можуть підвищити врожайність сільгоспкультур, посилити конкурентоспроможність своєї продукції та посилити рівень екологізації сільського господарства. Засоби захисту рослин нового покоління дозволяють зменшити обсяги використання продукту та є більш безпечними для навколишнього природного середовища.

Розблокувати доступ аграріїв до інноваційних ЗЗР може прийняття проекту Закону № 2289, яким пропонується прибрати зазначену вимогу щодо ввезення незареєстрованих засобів захисту рослин.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.