Connect with us

В Україні

Українців стає все менше…

Опубліковано

За оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, вже до 1 січня 2041 року населення України в кордонах 1991 року може скоротитися до 28,9 млн осіб. До 1 січня 2051-го року ця кількість може знизитися до 25,2 млн.

Про це повідомляє Мінсоцполітики. Для запобігання зниженню чисельності українців у відомстві пропонують ухвалити відповідну державну стратегію. Нею передбачається забезпечення гідного рівня та якості життя кожному українцю, створення умов для повернення наших співвітчизників за кордону, відтворення населення.

Читайте також: Визначено наступні кроки децентралізації: залучення жителів, підвищення спроможності місцевого самоврядування

Стратегія, зокрема визначає декілька ключових цілей: створення умов для підвищення народжуваності, підтримка сім’ї; зниження рівня передчасної смертності; забезпечення міграційного приросту населення; забезпечення оптимального розміщення населення на території України; адаптація соціуму до демографічного старіння та формування умов для активного довголіття; подолання негативних демографічних тенденцій завдяки розвитку можливостей для якісного життя в Україні.

Перевагою цього «сценарію змін», яким і пропонується ухвалення вищезгаданої Стратегії, в Мінсоцполітики називають мінімізацію наслідків війни та пом’якшення демографічної кризи, що виразиться в значно кращих параметрах демографічної динаміки. Наголошується, що за цим варіантом чисельність населення становитиме на 1 січня 2041 року 33,9 млн осіб, на 1 січня 2051-го – 31,6 млн осіб.

Читайте також: Демографічну стратегію України можна обговорити

Водночас головними демографічними викликами та загрозами для розвитку України називають швидке скорочення чисельності населення, низький рівень народжуваності, погіршення стану здоровʼя населення, зростання чисельності осіб з інвалідністю, високий рівень передчасної смертності, масову вимушену іміграцію населення, демографічне старіння, незаконне вивезення громадян з України та масштабне вимушене переміщення населення.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.