В Україні
В Україні хочуть запровадити «податок на розкіш»
Аби залучити додаткові кошти на фінансування мобілізації в Україні можуть підвищити військовий збір із зарплат понад 20 тисяч гривень та ввести податки з купівлі дорогої техніки.
Таку ідею запропонувала народна депутатка від партії «Слуга народу», очільниця комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа, озвучивши цю ідею в ефірі телемарафону. В студії обговорювалося питання, де знайти гроші на мобілізацію, і Підласа розповіла про стратегії, які зараз розробляються щодо цього питання. Серед них — прогресивна податкова шкала для військового збору, тобто чим вища зарплата, тим більше платиться в бюджет. «Якщо ви заробляєте мало, ви не повинні платити великий податок навіть зараз. А якщо ви отримуєте понад 20 тисяч гривень, то ви могли б платити військовий збір не 1,5%, а 3%. У народних депутатів зарплата вища, ми можемо платити 5%. Це було б справедливо», — сказала Р. Підласа.
Читайте також: 10 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах на тепло недостатньо – АМУ
Ще однією подібною ідеєю є запровадження «податків на розкіш», під якими мається на увазі оподаткування дорогих покупок, від смартфонів до автомобілів. «Новий iPhone за 60—70 тисяч гривень може обкладатися податком. Якщо ви заробляєте понад 20 тисяч гривень, то могли б платити військовий збір не півтора відсотка, а три відсотки. Треба подумати й про податки на розкіш», — вважає депутатка. На її думку, обкладати додатковими митами предмети розкоші потрібно одразу при ввезенні в Україну. Вона також уточнила, що в жодному разі не йдеться про те, щоб оподатковувати телефони за 5 тис. грн.
Уточнимо, Національна стратегія доходів України передбачає перехід до прогресивної шкали ставок оподаткування доходів фізичних осіб замість чинної з 2016 року плоскої шкали. Як уточнила заступник міністра фінансів Світлана Воробей, в основі прогресивної шкали лежить європейський принцип, який коротко звучить так: «Багаті платять більше».
Читайте також: Не пізніше 31 січня треба подати декларації за 2021-2022 роки
Джерело: Юридичний вісник України