Connect with us

В Україні

В Україні можна заробити на корупціонерах

Із 6 вересня в Україні запущено Єдиний портал, де громадяни можуть залишати повідомлення про факти корупції. Відповідну платформу створило Національне агентство з питань запобігання корупції.

Читайте також: Строки давності за корупційні злочини під час воєнного стану пропонують скасувати

Про це йдеться на сайті НАЗК. Як зазначається, Єдиний портал повідомлень викривачів — це внутрішній канал повідомлення, який економить бюджет всіх інституцій та організацій на розробку власного окремого механізму. «Ефективне функціонування Порталу є частиною вимог для початку перемовин про вступ України до Євросоюзу. Таким чином виконано ще одні рекомендації партнерів та інтегровано досвід інших успішних держав із побудови взаємодії з викривачами», — сказав очільник НАЗК Олександр Новіков.

Посадовець також додав, що про факти корупції можна повідомити й іншими доступними каналами, уточнивши, що інформація викривачів оперативно надсилається її керівникам або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції, а також до спеціально уповноваженого суб’єкта в сфері протидії корупції (НАЗК, НАБУ, Нацполіції, органів прокуратури).

У НАЗК повідомили, що посилання на Єдиний портал викривачів можна знайти на сайті відомства, а також на офіційних веб-ресурсах тих організацій і установ, які будуть підключені до порталу.

Виплата винагороди: як отримати? У НАЗК повідомили, що розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного кримінального правопорушення або від завданих державі збитків. Першою умовою для отримання винагороди є статус викривача в кримінальному провадженні. Вона виплачується за результатами судового розгляду після ухвалення судом обвинувального вироку, що набрав законної сили коштом Держбюджету органами державного казначейства.

Читайте також: Зупинено співробітництво з рф і рб у боротьбі зі злочинністю

У відомстві уточнили, що повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. «Попередній розгляд повідомлень відбувається у строк не більше десяти робочих днів із дня внесення інформації до порталу. Якщо під час попереднього розгляду виявляються ознаки корупційного правопорушення, матеріали передаються відповідному спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері протидії корупції або ДБР. Якщо викладена в повідомленні інформація підтверджується, винні особи притягуються до дисциплінарної відповідальності уповноваженим на це суб’єктом», — йдеться на сайті НАЗК.

Підготував Тимур Дмитренко,
ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.